Czas Poloneza w 230. rocznicę Konstytucji 3 Maja [FILM]

2021-05-03 15:28
Redakcja
2021-05-03 15:28

Każdego roku, 3 maja na Placu Zwycięstwa w Gryficach miał miejsce Czas Poloneza. W tym roku, z powodu obostrzeń, poloneza - w trybie online - wykonały Zespół Piosenki i Ruchu „Tarantule” z Gryfickiego Domu Kultury i Zespół Tańca Ludowego z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Gryficach.

Dziś świadomi jej znaczenia, oddajemy hołd twórcom tego aktu, którzy w jego preambule deklarowali, że czynią to „wolni od hańbiących obcej przemocy nakazów, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu (…), chcąc na wdzięczność współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć”. Byli wśród nich Stanisław Małachowski, Stanisław Staszic, Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki, którzy pod przewodnictwem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego pomyślnie doprowadzili wiekopomne dzieło do końca.

Zapraszamy do poloneza (w tym roku wyjątkowo w trybie online) w wykonaniu Zespołu Piosenki i Ruchu „Tarantule” z Gryfickiego Domu Kultury i Zespołu Tańca Ludowego z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Gryficach.

LINK DO FILMU

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!