Czas na remont falochronów w Mrzeżynie. Porozumienie podpisane

2020-03-03 10:56
Adam Litwinowicz
2020-03-03 10:56

Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański oraz dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Wojciech Zdanowicz podpisali porozumienie dotyczące remontu falochronu wschodniego i zachodniego w Porcie Morskim w Mrzeżynie.

ZDJĘCIE 1 z 2

Remont falochronów w Mrzeżynie zrealizowany zostanie w ramach inwestycji pod nazwą „Poprawa infrastruktury w małych portach Mrzeżyno, Niechorze, Lubin, Trzebież”. Strony w ramach porozumienia zobowiązały się do współpracy przy realizacji zadania: „Przebudowa Falochronu Zachodniego i Wschodniego wraz z umocnieniem brzegowym wschodnim w Mrzeżynie”.

- Jest to największa inwestycja w ramach tego zadania. Cała inwestycja opiewa na kwotę 50 milionów złotych z czego aż 30 będzie przeznaczone na remonty falochronu wschodniego i zachodniego w Mrzeżynie – powiedział Wojciech Zdanowicz dyrektor Urzędu Morskiego w Mrzeżynie. – W tej chwili na zachodnim falochronie tworzą się zapadliska i jest tam niebezpiecznie, dlatego postawiliśmy zakaz wstępu, po tych remontach na pewno będzie można tam wejść. W tej chwili jesteśmy na etapie podpisywania umowy z instytucją zarządzającą. W tym roku przetarg i zakładam, że od następnego rozpoczną się pracę – dodał.

- Przede wszystkim po remoncie będzie to kolejna atrakcja turystyczna dla Mrzeżyna, bo wreszcie będzie wyglądało to elegancko. Dodatkowo pogłębiarka pracująca przy wejściu do portu, dzięki refulacji, powiększy nasze plaże – zaznaczył Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!