Czarne chmury nad Krzysztofem Tokarczykiem

2020-02-04 15:55
Katarzyna Adamiak
2020-02-04 15:55

Do biura Rady Miejskiej w Gryficach wpłynął wniosek o odwołanie Krzysztofa Tokarczyka z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej.

O planach odwołania przewodniczącego Krzysztofa Tokarczyka mówiło się już od dłuższego czasu. W poniedziałek 3 lutego br. grupa radnych, która chce zmiany na tym stanowisku, złożyła do biura Rady Miejskiej w Gryficach oficjalny wniosek, do którego dołączyła projekt uchwały w tej sprawie.

Pod wnioskiem o odwołanie Krzysztofa Tokarczyka, który swoją funkcję pełni już trzecią kadencję, podpisało się 11 radnych, a więc większość radnych gminy Gryfice. 

Dlaczego część radnych nie chce już na tym stanowisku Krzysztofa Tokarczyka? – Przede wszystkim jako radni straciliśmy zaufanie do przewodniczącego. Powodów, dla których tak się stało jest, bardzo dużo. Mogę powiedzieć, że problemy nawarstwiały się od bardzo długiego czasu – mówi w rozmowie z dziennikarką SuperPortalu24 jeden z radnych z klubu PSL wnioskujący o odwołanie Krzysztofa Tokarczyka. – Nie podoba nam się m.in. to, że pan przewodniczący omija część radnych, chociażby w konsultacjach związanych z planowanymi inwestycjami na terenie gminy. Po prostu działa przede wszystkim w swoim interesie – dodaje.

Sam zainteresowany o sprawie nie chciał się wypowiadać. - Nie będę tego komentować. Dajmy sobie spokój i nie róbmy szumu – powiedział w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 Krzysztof Tokarczyk.

Próbowaliśmy dowiedzieć się, jaka była dokładna argumentacja wniosku, złożonego przez radnych. Jednak jak się dowiedzieliśmy w biurze Rady Miejskiej, nie ma takiej możliwości, ponieważ dokument ma przewodniczący.

Projekt uchwały w sprawie odwołania Krzysztofa Tokarczyka z funkcji przewodniczącego powinien być procedowany na najbliższej planowej sesji Rady Miejskiej.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza redakcja, radnych, którzy zagłosują za odwołaniem Krzysztofa Tokarczyka, może być więcej niż jedenastu. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!