Co ze szkołami w przypadku braku ciepła? Ministerstwo EiN wydało komunikat

2022-09-18 11:19
Karol Szumny
2022-09-18 11:19

Ministerstwo Edukacji i Nauki odniosło się do pogłosek na temat wprowadzenia nauki zdalnej w przypadku braku ciepła w szkołach. W komunikacie czytamy, że zapowiedzi te są „bezzasadne”.

„Zapowiedzi o wprowadzeniu zdalnego nauczania z powodu wzrostu cen energii, braku opału są bezzasadne” – czytamy w komunikacie MEiN.

Ministerstwo przypomina, że w losowych i nadzwyczajnych przypadkach np. wichurach czy zalanej szkole jest możliwość wprowadzenia nauki zdalnej, jednak brak ciepła się do tego nie kwalifikuje.

„Przepisy o możliwości zawieszenia zajęć na czas oznaczony odnoszące się do niskich temperatur lub zdarzeń, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów funkcjonują od 2003 r. Regulują sytuacje nieprzewidziane, o charakterze losowym, natomiast nie zwalniają i nie mogą być pretekstem dla organu prowadzącego do rezygnacji z obowiązków określonych w przepisach prawa” – czytamy dalej.

Ministerstwo wskazuje, że rząd przygotował szereg rozwiązań osłonowych m.in. dla jednostek systemu oświaty. „Przewidziane są rekompensaty, dodatki, zamrożenie cen gazu, a także środki dla jednostek samorządu terytorialnego na pokrycie wzrostu cen energii, zakupu opału”

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

20.09.2022 18:52

Rząd przedstawił zgodnie z przepisami jak ma wyglądać nauka w szkołach - a co zrobią nasi leniwi urzędnicy- jak zwykle nic,bo czego można się po nich spodziewać.Zastanówcie się kogo wybieramy,uczcie się od społeczeństwa z Brojc.

Opozycja

odpowiedz
18.09.2022 14:03

Panowie z PO i opozycji . Bendą palic radziecki gaz 🤣 bo wszystko na gaz . Bo CO2 . Jak unia radziecka każe. Dzienkujcie im 🙈

palacz

18.09.2022 14:03

Opozycja , jak by częściej czytała katechizm , to nie robiła by takich błędów.Co do palenia, to będą palić stare meble, buty i butelki , oczywiście oprócz opon