Co z tegoroczną kolędą? Episkopat zabrał głos

2020-11-30 12:39
Redakcja
2020-11-30 12:39

- Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca – poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że każdy biskup decyduje o tym, w jakiej formie przeprowadzić tegoroczną „kolędę”, w zależności od sytuacji epidemiologicznej panującej na danym terenie. - W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się Msze św. dla parafian w kościelezauważył ks. Gęsiak.

- Zachęcam do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie wizyty duszpasterskiej w danej diecezji. Nie ma bowiem ogólnopolskich wytycznych w tej kwestii podkreślił rzecznik Episkopatu.

Dodał również, że to samo tyczy się dyspens udzielanych przez księży biskupów od Mszy świętej w Uroczystość Bożego Narodzenia. - Jeśli chodzi o dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta to również należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezjipowiedział ks. Gęsiak.

BP KEP

 

Komentarze (20)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Polak

odpowiedz
30.11.2020 15:23

I po co znów ten wulgaryzm a czy ty on ona oni jesteście idealni nie bronię księży ale czy ktoś z nas jest idealny czy księża zmuszają nas do przyjmowania kolędy sama z różnych przyczyn już nie raz byłam bez wizyty duszpasterskiej i w nastepnym roku złego słowa nie usłyszałam już widzę jak posypią się różne posty ale mnie to nie wzrusza pozdrawiam wszystkich spokoju spokoju i zdrowia życzę

Alka

odpowiedz
30.11.2020 16:32

To dobrze, że nie wpuszczasz księdza skoro tego nie chcesz, ponieważ Pan Bóg też nie robi wbrew naszej woli. Może jak zrozumiesz na czym polega kolęda i zaczniesz szanować swoją wiarę oraz tych, którzy ją wyznają to inaczej do tego się odniesiesz. Jednak nawoływanie do nienawiści świadczy o Tobie żle. Dobrze, że Ty Jesteś bez zarzutu . Zyczę dużo życzliwości na co dzień.

Konfident

odpowiedz
01.12.2020 08:20

Może treści są wulgarne ale pisze prawdę która boli nikt nie jest święty .Mam ciotkę zakonnice powinna dawać nam przykład dobroci a gorszego falszywca nie widziałem z różańcem chodzi i dupę rodzinie smaruje gdzie tu jest sens a księża to co kasa ich obchodzi i żeby im usługiwać bo on się wyuczył.Wiara powinna uczyć dobroci a nie złodziejstwa nasze problemy ich nie obchodzą tylko licznik do pieniędzy a o pomocy od nich to można zapomnieć, kiedyś to księża byli inni rozumieli biedę a teraz to spasione gęby i nienarzarte taka jest prawda bronicie ich a oni się śmieją z was sam to widziałem bo byłem ministrantem

katopatokler

01.12.2020 08:20

dokładnie ile klecha dostanie w kopertach z miasta TRZEBIATÓW ile z funduszu kościelnego ,ILE DOSTAJECIE OD TELEFONI KOMURKOWYCH ZA NADAJNIKI NA WIEŻY i ile z tacy w ciągu roku????? a KOŚCIÓŁ WYGLĄDA JAK RUINA NAWET ZŁOTÓWKA NIE JEST ZAINWESTOWANA!!!!BRUD SYF A POTEM PLEBS KATOLICKI SIĘ DZIWI ŻE WIRUSY NOWE NA ŚWIAT WYCHODZĄ !JAK Z TAKIEGO SYFU MA NIC NIE WYJŚĆ !! TYLKO NOWE AUTA POD PLEBANIĄ I CORAZ WIEKSZE BRZUCHY PINGWNÓW (KATOLU CZYTAJ ZAKONNIC) I KLECHY(KATOLU CZYTAJ KSIĘDZA) !!! ALE IM CIĄGLE MAŁO NO I ICH ŻYCIE TO MĘCZEŃSTWO HAHAHA PATOLOGIA KATOLICKA

pedagog

01.12.2020 08:20

Człowieku skontaktuj się jak najszybciej z psychiatrom może on Ci pomoże ,żal mi ciebie musiał cię ktoś bardzo skrzywdzić współczuje.

***** ***

odpowiedz
01.12.2020 14:00

TO JEST WOJNA !!! BOJKOT KATOLICKIEGO ŻEBRACTWA !!!

Olama

odpowiedz
01.12.2020 17:12

Lekarz z wizytą do domu nie wolno a kolęda owszem pędzą za kase wszystko wolno najlepiej ksiądz niech udzieli tele porady jak WSZYSCY robią

Konfident

odpowiedz
30.11.2020 12:44

Wielce mi kolęda, chyba wizyta po kasę bo nic więcej ich nie obchodzi niech się cmokna w dupę zboki

do kapusia

30.11.2020 12:44

Konfident , dobrze Cię w komitecie " ochrzcili '.

Alicja

30.11.2020 12:44

Konfident nie przyjmuj księdza i nie komentuj, komentarz, który napisałeś świadczy o Twojej kulturze.

Leszek

odpowiedz
01.12.2020 07:54

Można on-line. Proboszcz podaje nr konta. Wierny przelewa kwotę i Proboszcz na podany adres zwrotny przesyła obrazek i modlitwę. Wierny ją sobie drukuje z obrazkiem. Zdrowo i bezpiecznie. Wnuki dziadkom pomogą.

R K

odpowiedz
30.11.2020 17:16

Jak zwykle mohery mają najwięcej do powiedzenia bo obraża SIĘ ksiedza w końcu ich dopadnie recesja zero Kasy

Iza

30.11.2020 17:16

Do R K Nie jestem moherem, nie nawidzę ludzi, którym brakuje kultury i zachowują się jak buraki.

30.11.2020 15:09

Gonic pedofili w kiecach.

@M

30.11.2020 15:09

Wychwalać pod niebiosa pedofilii spoza Kościoła ?

katopatoreligia

odpowiedz
30.11.2020 12:54

od wielu lat nie wpuszczam tego plebsu do domu !!! odkąd RELIGIA KATOLICKA OPIERA SIĘ NA PEDOFILII ,ZWYROLSTWIE, ZBOCZENIACH I PEDALSTWIE (KOŚCIÓL KATOLICKI TO MATECZNIK LGBT) tylko żądza pieniądza pychy luksusu całe życie na TŁUSTO !!! zachęcam was do bojkotu kościoła katolickiego razem pokonamy tego pedofilskiego diabła jakim jest ksiądz katolicki

prawda

30.11.2020 12:54

żerbractwo nie religia (nie chciałem obrazić żebraków )

Do jakiegoś głąba " katopatologia "

30.11.2020 12:54

Jesteś totalnym nieukiem , nie bardzo wiesz , co piszesz , a nienawiść Cię wykończy .

katopatoreligia

30.11.2020 12:54

do 2 idiotów komentujących ten kom. zastanawiam sie dlaczego tak bronicie tych pedofilii pedałow katolickich ?? albo sami jesteście pedofilami i pedałami ( księdzami) i tu możecie tylko tyle czyli nic ZERO!!! albo jesteście sponsorami, zwolennikami owej katolickiej pedofilii ,akceptujecie ja napawacie sie nią !!! MACIE SPERMĄ NA SWYCH ŁAPACH TYCH KATOPATO KSIĘŻY !!! NIENAWIŚC BUDUJE WE MNIE NOWĄ DROGĘ DALEKĄ OD KATOLICKIEJ PEDOFILII I KATOLICKICH ZBOCZEŃ !! A CZEMU POWINNO SIE TEPIC TAKICH JAK TY "NORMALNY" I TWOJĄ PLEBSIARSKĄ PATUSIARSKĄ RODZINĘ ! BO W DOMU WASZE DZIECI NIE SĄ NBEZPIECZNE MIESZKAJĄC ZE ZWOLENNIKIEM ZWYROLSTWA PEDOFILII ZBOCZENIA PEDALSTWA KATOLICKIEGO ! ale boli was to .... powinno sie upubliczniać zwolenników katolickiej pedofilii !!! zaprowadziliście juz swoje bachory za ołtarz do proboszcza ???

normalny

30.11.2020 12:54

Nie można ciebie nawet nazwać człowiekiem , współczuje Twoim rodzicom że wychowali takiego pod fora, opamiętaj się człowieku, to ciebie można określić jako diabła i właśnie takich jak ty powinno się tępić można Ci tylko współczuć .