Co z zapowiadanym ogródkiem gastronomicznym na Placu Zwycięstwa?

2020-06-02 16:55
Katarzyna Adamiak
2020-06-02 16:55

Ubiegłoroczna próba utworzenia ogródka gastronomicznego w centrum Gryfic się nie powiodła. Uruchomienie takiego punktu zapowiadane było na ten rok. Niestety, plany samorządu się nie powiodły. 

Pierwszą próbę uruchomienia miejsca, gdzie gryficzanie mogliby wypić filiżankę kawy czy herbaty, zjeść ciastko tudzież skosztować lodów, gmina podjęła w ubiegłym roku. Wtedy na ogłoszenie odpowiedział jeden chętny przedsiębiorca, który gotów był poprowadzić taki punkt na Placu Zwycięstwa. Przedsiębiorcy jednak nie udało się w terminie dopełnić niezbędnych formalności i ogródek gastronomiczny nie powstał.

Kolejną próbę utworzenia ogródka gastronomicznego, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gmina podjęła w tym roku. 13 marca br. w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Gryfice pojawiło się ogłoszenie o wynajęciu pasa drogowego pod organizację punktu.

Tym razem chętnych w ogóle nie było. Dlaczego? - Nasze ogłoszenie zbiegło się z początkiem pandemii, a co za tym idzie ograniczeniem wszelkiej działalności handlowo – usługowej – tłumaczy wiceburmistrz Gryfic Marzena Domaradzka.

To oznacza, że i w tym roku na Placu Zwycięstwa ogródek gastronomiczny nie powstanie. Może plan ten uda się zrealizować w przyszłym roku. W końcu, jak to mówią... do trzech razy sztuka. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!