Co wybrać - pilarkę akumulatorową czy spalinową?

2023-07-12 14:30
Artykuł partnera
2023-07-12 14:30

Wybór odpowiedniego sprzętu do pielęgnacji ogrodu jest kluczowy. Wybierając pilarkę, powinniśmy znać zalety i wady zarówno modeli akumulatorowych, jak i spalinowych. Nasz wybór powinien zależeć od konkretnych potrzeb i warunków pracy. Sprawdź nasze porównanie!

Zalety pilarki akumulatorowej

Mobilność i łatwość obsługi

Pilarka akumulatorowa zapewnia dużą swobodę ruchu w porównaniu np. z elektryczną, ponieważ nie jest ograniczona przez przewód zasilający. Jest to szczególnie korzystne w warunkach, kiedy praca odbywa się daleko od źródła zasilania. Ponadto, pilarki akumulatorowe, które znajdziesz na https://loboexpert.pl/ są zazwyczaj lżejsze i cichsze niż modele spalinowe, co ułatwia pracę i dba o komfort sąsiadów.

Ekologiczność

Pilarki na baterie są bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emitują szkodliwych spalin. Jest to duży atut dla osób, które zwracają uwagę na ekologiczny tryb życia.

Łatwość rozruchu

Akumulatorowe modele pilarek są bardzo proste w obsłudze - włączamy je za pomocą jednego przycisku, bez konieczności uruchamiania silnika jak w modelach spalinowych. Pozostaje jedynie regularna konserwacja, która naszym zdaniem jest łatwiejsza niż w przypadku spalinowych.

Wady pilarki akumulatorowej

Czas pracy

Pilarki akumulatorowe są zasilane baterią, co oznacza, że ich czas pracy jest ograniczony. Dlatego przed planowaną pracą należy upewnić się, że bateria jest w pełni naładowana. Zawsze jednak możemy przygotować kilka akumulatorów. Zdarza się, że niektóre modele akumulatorów mogą tracić moc, gdy bateria jest prawie rozładowana. Pojemność baterii spada także z czasem.

Mniej mocy

Mimo że pilarki akumulatorowe stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie, nadal są mniej wydajne niż modele spalinowe. W przypadku większych i twardszych drzew lepiej sprawdzi się pilarka spalinowa.

Pilarki spalinowe - zalety

Moc

Pilarki spalinowe są zwykle zdecydowanie mocniejsze od modeli akumulatorowych. Dzięki temu są idealne do cięcia dużych drzew i twardego drewna.

Długi czas pracy

Pilarki spalinowe są zasilane paliwem, co oznacza, że są w stanie pracować przez dłuższy czas bez konieczności przerywania pracy na ładowanie baterii.

Wady pilarki spalinowej

Emisja spalin

Pilarki spalinowe emitują szkodliwe spaliny, co nie jest korzystne dla środowiska. Ponadto, spaliny mogą być uciążliwe dla użytkownika.

Głośność pracy

Pilarki spalinowe są zdecydowanie głośniejsze od modeli akumulatorowych. Może to stanowić problem, szczególnie jeśli pracujemy blisko miejsc, gdzie hałas jest niedopuszczalny.

Podsumowując

Wnioskując, wybór między pilarką akumulatorową a spalinową powinien zależeć od indywidualnych potrzeb. Jeśli potrzebujesz pilarki do prostych prac związanych z pielęgnacją ogrodu, model akumulatorowy może być wystarczający. Jeśli jednak planujesz ciąć duże drzewa lub twardsze gatunki drewna, lepiej zainwestować w model spalinowy.