„Chrobry” po raz drugi na 1. miejscu w ogólnopolskim konkursie!

2024-04-01 11:17
Redakcja
2024-04-01 11:17

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach – Hanna Kościelna, Maja Perkowska, Jakub Łopianowski, Łukasz Siemaszko oraz Olaf Witaszek – wzorowo rozwiązali zadanie dotyczące zabójstwa, uzyskując maksymalną liczbę punktów w finałowej rozgrywce Ligi Sprawiedliwości. Tym samym uczniowie „Chrobrego” po raz drugi z rzędu sięgnęli po najwyższe trofeum w tym ogólnopolskim konkursie, którego organizatorem jest Minister Sprawiedliwości.

ZDJĘCIE 1 z 2

V edycja ministerialnego konkursu Liga Sprawiedliwości właśnie przeszła do historii. Po dziesięciu zadaniach, łącznie dwudziestu tygodniach zmagań(!), zapadł werdykt – 1. miejsce w Polsce zajęła drużyna „Sprawiedliwość »Chrobrego«”. Pięcioosobowy zespół z gryfickiego liceum jeszcze raz stanął na wysokości zadania i artystyczną prezentacją, wspaniałymi nagraniami, w końcu rewelacyjną inscenizacją końcowej fazy przewodu sądowego sięgnął po najwyższe trofea. Otóż w ostatnim zadaniu należało wydać wyrok za pobicie ze skutkiem śmiertelnym – „Sprawiedliwość »Chrobrego«” słusznie powołała się na nieumyślność czynu i stan wyższej konieczności, a co za tym idzie złagodzenie kary.

 – Nie ukrywam, że od początku spodziewałam się naszej wygranej, do każdego zadania staraliśmy się podejść bardzo kreatywnie, dawaliśmy z siebie wszystko. Z jednej strony wymagająca praca przez wiele tygodni, z drugiej wiele satysfakcji i radości z wywalczonego miejsca. Było warto! – powiedziała Maja Perkowska, uczennica klasy IIc gryfickiego liceum. – Radość, którą towarzyszyła mi w chwili werdyktu jest nie do opisania. Cieszę się, że determinacja i kreatywność naszej grupy zostały docenione. Były co prawda chwile, w których pojawiała się obawa, że popełnimy jakiś błąd lub nie zdążymy z zadaniami na czas, jednak wszystko ułożyło się po naszej myśli. Przez większość czasu świetnie się bawiłam, poszerzyłam swoją wiedzę i poznałam lepiej członków naszej drużyny. Nie żałuję poświęconego czasu. Bardzo dziękuję za tę cudowną szansę i wspaniale wspomnienia – dodaje Hanna Kościelna.

– Miałem szansę pracować z wyjątkowym zespołem złożonym z różnorodnie utalentowanych uczniów. Od początku z przydzielonych zadań wywiązywali się nadzwyczajnie, a do tego sami wskazywali, które elementy chcą wykonać, w czym odnajdują się najlepiej. Łukasz brał na siebie opracowanie najbardziej złożonych pytań, Maja tworzyła dokumentację prawniczą, Jakub grał w filmikach najważniejsze, a do tego jakże wyraziste postacie, Olaf wyszukiwał najlepsze źródła i kazusy prawne, a w końcu Hania układała to wszystko we wspaniałe prezentacje, montowała prawdziwe filmowe arcydzieła. Tegoroczna edycja konkursu stała na wysokim poziomie, zawieszona pod niebo poprzeczka nieraz nas zaskakiwała (utrata w jednym z zadań zaledwie połowy punktu o mało nie zakończyła się wyeliminowaniem), ale w takim gronie kolejne świetnie wykonane prace, a następnie wysokie noty tylko utwierdzały w przekonaniu, że zwycięstwo jest możliwe. No i się udało, a przy tym mieliśmy naprawdę dużo dobrej zabawy, a to chyba w tym wszystkim jest najważniejsze! – powiedział Tomasz Jędras, nauczyciel historii w „Chrobrym” i opiekun grupy.

Za pierwsze miejsce uczniowie otrzymają nagrodę finansową – 2 tysiące złotych.

Celem konkursu jest, jak czytamy na stronie organizatora, zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowanie w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!