Choć zdalne, to wyjątkowe. „Chrobry” świętuje Dzień Niepodległości

2020-11-12 8:00
Katarzyna Adamiak
2020-11-12 8:00

Stan epidemii w Polsce nie odebrał uczniom Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach radości i poczucia dumy z przynależności narodowej. Młodzież postarała się, aby ten dzień – mimo nauczania zdalnego – był pełen dumy, entuzjazmu i refleksji.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości zostały przeniesione do Internetu. Na stronie internetowej oraz fanpage’u facebokoowym gryfickiego liceum opublikowano nagrane przez uczniów materiały. Młodzież nie tylko odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”, ale podzieliła się swoją definicją patriotyzmu:  – Jestem patriotką, ponieważ pomagam mamie w codziennych obowiązkach – powiedziała jedna z uczestniczek wydarzenia.  Usłyszymy również, że patriotyzm dla współczesnej młodzieży to nie tylko kultywowanie tradycji i przywiązanie do historii, ale także wybieranie polskich produktów w sklepach. 

Szczególnie interesujących wypowiedzi udzieliła młodzież w temacie „Gdyby nie było Polski i Polaków, nie byłoby…”. Jedna z uczennic powiedziała:  – Gdyby nie było Polski i Polaków, nie byłoby Solidarności. Tej Solidarności, która pokonała komunizm nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Młodzież  przypomniała także wielkich Polaków – m.in. noblistkę Marię Skłodowską-Curie. W kolejnej odsłonie filmiku młodzi ludzie wypowiadali się na temat wolności: – Dla mnie najważniejszą wolnością osobistą jest wolność słowa i światopoglądowa – powiedziała jedna z uczennic.

Z okazji 102. rocznicy nie zabrakło również życzeń dla Niepodległej:  –  […] Polsce z całego serca życzę kolejnych lat niepodległości, a Polakom, mimo różnic, umiejętności jednoczenia się nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale i w najmniejszych kwestiach dnia codziennego – wyznał uczeń „Chrobrego”.

Wszystkie filmiki można obejrzeć na Fb gryfickiego liceum. Polecamy!

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mirek

odpowiedz
12.11.2020 11:06

Brawo, świetny pomysł!!! Niech żyje Polska!

Marcin Majkut

odpowiedz
12.11.2020 09:33

pogChamp dla Chrobrego od Xayoo Industries