Charytatywna biesiada dla Diany

2024-06-22 20:15
Karol Szumny
2024-06-22 20:15

Dzisiaj na boisku w Rogozinie (gm. Trzebiatów) odbyła się charytatywna biesiada dla Diany.

ZDJĘCIE 1 z 15

W Rogozinie odbyła się dziś charytatywna biesiada dla Diany Mierzwy, która cierpi na zespół Downa. Choroba ta niesie ze sobą szereg zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu oraz choroby współistniejące. U Diany jest to wada serca, operowana w 4. miesiącu życia w CZMP w Łodzi. Dlatego też wszystkie fundusze, które zostały dziś zebrane, trafią na zbiórkę charytatywną na leczenie dziewczynki.

- Planowałem zorganizować tę biesiadę w Sadlnie, ale ze względu na to, że Diana jest mieszkanką Rogoziny, nasze Sołectwo oraz Sołectwo Rogozina wspólnymi siłami zorganizowało to wydarzenie właśnie tutaj – mówi Tadeusz Wojtkiewicz, sołtys Sołectwa Sadlno.

- Z ogromną chęcią zgodziliśmy się na ten pomysł – dodaje Violetta Hryniewicz, sołtys sołectwa Rogozina.

Tadeusz Wojtkiewicz zaznacza również, że do zorganizowania tego wydarzenia przyczynili się mieszkańcy, a także wielu sponsorów.

- Zaprosiliśmy wielu gości i zmobilizowaliśmy mieszkańców. Jestem im bardzo wdzięczny. Dziękuję także sponsorom. Było ich aż 49. Ludzie otworzyli serce dla tej małej dziewczynki – zaznacza sołtys.

Ilona i Szczepan Mierzwa – rodzice Diany – są wdzięczni lokalnej społeczności za wsparcie i organizację takiego wydarzenia.

- To dla nas niezwykła sytuacja, ponieważ nasza społeczność chce nam pomagać. Mocno to odczuwamy. Jesteśmy zaskoczeni, że nabrało to takiego rozmachu. My również angażowaliśmy się w takie akcje społeczne, więc można powiedzieć, że „karma wraca” i ludzie nam to teraz oddają – mówią rodzice dziewczynki.

Podczas dzisiejszego wydarzenia uczestnicy mogli wziąć udział w licytacjach, zjeść posiłek, zobaczyć pokaz klubu Przemol Boxing Team, a także sprzęt GRH „Nałęcz”. Był też strongman Grzegorz Szymański z przygotowaną dla wszystkich konkurencją, żonglerka trzema piłkami Kamila Twarzyńskiego, giełda książek, dmuchańce i wiele więcej.

Z zebranych środków rodzice Diany chcą opłacić koszty terapii (neurologopedycznej, pedagogicznej, psychologicznej oraz zajęć integracji sensorycznej), konsultacje lekarskie i specjalistyczne oraz pomoce edukacyjne. Zbiórkę możesz wesprzeć tutaj: Wspieramy Diankę - zbiórka na rehabilitację

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!