Ceny paliw wzrosną. Rząd będzie musiał przywrócić 23% podatek VAT

2022-11-21 23:14
Redakcja
2022-11-21 23:14

Najprawdopodobniej od przyszłego roku rząd będzie musiał przywrócić wyższe stawki VAT nie tylko w przypadku energii elektrycznej, ale także w przypadku paliw i nawozów. Tylko w przypadku żywności, zerowy VAT będzie mógł zostać na bieżącym poziomie – poinformował w niedzielę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

W trakcie audycji w Programie Pierwszym Polskiego Radia minister tłumaczył, że ze względu na decyzję Komisji Europejskiej, która zakwestionowała niektóre działania w związku z tarczą, polski rząd będzie musiał przywrócić wyższe stawki VAT na energię elektryczną czy paliwa. „Będziemy musieli niestety ten VAT przywrócić, nie tylko w tym zakresie (energii elektrycznej – PAP), ale w obszarze pozostałych surowców energetycznych, również nawozów” – powiedział.

Polski rząd otrzymał informację od Komisji, że obniżenie stawek VAT jest niezgodne z prawem europejskim i musimy ten VAT przywrócić i akcyzę w przypadku chociażby rynku paliwowego, gdzie ona funkcjonuje. Jedynym odstępstwem, które będzie obowiązywać to utrzymanie zerowego VAT-u na żywność.

 

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Andrzej

odpowiedz
26.11.2022 16:47

Taka Unia ,to niech nam dadzą place Uniine,od stycznia wszystko w górę o 23 %,zamęczą nas żywcem

Ferdek!!

odpowiedz
23.11.2022 13:38

Do małej MI bzdury,że PIS zabrał 13mld z NFZ,chyba wyczytałas to z niemieckiego neonetu albo z rosyjskich wiadomosci.Ale prawda,że PO zabrała Polakom 200mld z indywidualnych dodatkowych ubezpieczeń.

Mała Mi

odpowiedz
23.11.2022 02:03

Dlaczego zganiacie wszystko na UE. Przyczyny powinniście szukać w 500+ i innych dodatkach dla ludzi, którzy nigdy nie pracowali nie zamierzają pracować. Skoro państwo da, to patola sobie żyje jak rodzina królewska. Widzę co się dzieje, a wy dalej niedouczeni debile myślcie, że to wina UE. Już rząd narobił wam wody z mózgu. Nie pamiętacie jak Kaczyński jeszcze rok temu chciał opuszczać UE, mówił, że tu jest Polska, a nie Unia. Nie dostali pieniędzy z KPO tylko dlatego, że łamali i łamią konstytucję (już dawno powinna być wprowadzona reforma sądownictwa, a nie wyroki wydawane po znajomości i w zależności od stanowiska), albo co zrobili z kopalnią. Normalnie weszli Czechom do miasta i co wtedy powiedział Kaczyński, że to nic jak 4 czy 5 czeskich rodzin nie będzie miało domów, potem się bronili, że Niemcy też mają kopalnie w Czechach. Tak mają, ale nie wchodzą z nią do miasta. Podobnie wypłata pieniędzy z UE juz raz trafiła na konto rządu, a potem na konta klechów. Zrobili sobie mobilne ołtarze i postawili na granicy z Białorusią, z tego śmiał się cały świat. Dlaczego teraz jest taki drogi prąd, bo rząd zamiast przeznaczyć kasę z UE na fotowoltaike dla ludzi i firm, dał to klechom, żeby poukładali sobie krzyże na dachach kościołów. Paliwo też nie jest drogie przez wojnę, ale dlatego, że Obajtek podniósł marzę 7x. Ludzie czy wy tego nie widzicie. Nasz rząd nas zwyczajnie okrada. Teraz UE powinna się przyjrzeć tej marży, czy została nałożona zgodnie z prawem. Kolejna sprawa, Lotos jest w 100% skarbu państwa, Orlen tylko o 51%, to po kiego groma, Orlen kupił Lotos. Nadal nie rozumiecie. Jeśli mam całe jabłko (Lotos), pozbywam się połowy stacji na rzecz połowy jabłka (orlen), to nie znaczy, że mam pół jabłka - tylko 1/4, bo połowę z tego mają zagraniczni inwestorzy, którzy inwestują w orlen. Czyli rząd po prostu pozbył się 1/4 akcji Lotosu. Kiedy wy w końcu przejrzycie na oczy!

Do Freda

odpowiedz
22.11.2022 15:16

On przy najmniej ma po czym się podrapać a ty jedynie możesz mu obrobić Freda z połykiem leszczu pisowski.

M

22.11.2022 15:16

BURACTWO BURACTWO BURACTWO