Centrum Słuchu Audika zaprasza na „Gryfickie Dni Dla Słuchu”

2022-09-14 8:32
Karol Szumny
2022-09-14 8:32

W dniach 19-30 września protetycy słuchu z Centrum Słuchu Audika w Gryficach zapraszają na bezpłatne badania słuchu podczas „Gryfickich Dni Dla Słuchu”. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Andrzeja Szczygła, burmistrza Gryfic.

Szacuje się, że w Polsce około 3 mln mieszkańców ma problem ze słuchem. A to utrudnia kontakty społeczne i prowadzi do izolacji społecznej. Aby tego uniknąć należy rehabilitować słuch za pomocą aparatów słuchowych. Ich używanie poprawia umiejętności komunikacyjne, stymuluje mózg i zwiększa aktywność społeczną.

W mobilnym gabinecie słuchu AudikaBus, który zawita do Gryfic i okolicznych miejscowości, znajduje się wytłumiona kabina ciszy, która umożliwia wstępną diagnostykę. Wykonywane są badania przesiewowe i profilaktyczne. Przebieg badania jest bezbolesny i trwa ok. 10 min. Zaczyna się od badania otoskopem, w którym sprawdzana jest drożność przewodów słuchowych. Kolejny etap to kabina ciszy, w której wykonywane jest badanie audiometrii tonalnej.

- Najważniejsza jest profilaktyka. Umożliwiając dostęp do badań i porad protetyków, mamy okazję uwrażliwić mieszkańców Gryfic i okolic na to, jak ważna jest regularność w badaniach słuchu. Należy o tym pamiętać, ponieważ obecnie degeneruje się on znacznie szybciej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu i dotyczy coraz młodszych osób. – zachęca Paulina Lubińska, protetyk słuchu z Centrum Słuchu Audika w Gryficach.

AUDIKABUS - bezpłatne badania słuchu w mobilnym gabinecie w godz. 10.00 - 15.00 - będzie

dostępny dniach:

19.09 - Świetlica Baszewice 

20.09 - Świetlice - Trzygłów i Ościęcin

21.09 - Świetlica Rzęsin

22.09 - Świetlice - Prusinowo, Górzyca

23.09 - Stawno 

26.09 - 30.09 Gryfice Plac Zwycięstwa

W dniu 27.09.2022 w Gryfickim Domu Kultury ma odbyć się prelekcja na temat słuchu - godz. 15.00

W dniu 28.09.2022 W Miejskiej Bibliotece odbędzie się prelekcja na temat słuchu - godz. 16.00

Audika jest częścią Demant Group, światowego lidera w branży protetyki i profilaktyki słuchu. To jedyna firma na świecie, która działa we wszystkich obszarach słuchu począwszy od diagnostyki, produkcji aparatów słuchowych, implantów, sprzętu diagnostycznego, kreowania inteligentnych rozwiązań audio dla gier i komunikacji biurowej, po tworzenie centrów badań i rozwoju technologii.

W Polsce Audika zapewnia pacjentom pełną diagnostykę audiologiczną, opiekę lekarzy wielu innych specjalizacji, najwyższej jakości aparaty słuchowe, sprzęt diagnostyczny i rehabilitacyjny oraz wsparcie techniczne dla swoich pacjentów i klientów.

Prowadzi sieć ponad 500 specjalistycznych Centrów Słuchu i 21 Centrów Medycznych z kompleksową opieka medyczną. W centrum badań i rozwoju Demant Technology Centre w Warszawie i Szczecinie tworzone są innowacyjne rozwiązania oprogramowania, które poprawiają komfort życia niedosłyszących. W fabryce w Mierzynie pod Szczecinem, produkowane są aparaty słuchowe, sprzęt diagnostyczny, które dystrybuowane są na cały świat.

Firma stawia na wykwalifikowaną kadrę. Zatrudnia ponad 600 dyplomowanych protetyków słuchu i audiologów, którzy systematycznie są szkoleni z najnowszych, innowacyjnych rozwiązań i korzystają z eksperckich urządzeń do diagnostyki i optymalnej regulacji aparatów słuchowych.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!