„Być młodym w dobie AIDS…” – finał XV edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy

2023-12-06 7:55
Karol Szumny
2023-12-06 7:55

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach w ramach profilaktyki HIV/AIDS oraz obchodów Światowego Dnia AIDS już po raz 15 był organizatorem Powiatowego Konkursu Wiedzy pt. „Być młodym w dobie AIDS…”.

ZDJĘCIE 1 z 8

Finał konkursu odbył się w dniu 4 grudnia 2023 r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gryficach i brali w nim udział uczniowie z 4 placówek szkół średnich powiatu gryfickiego, tj. Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach, Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Płotach, Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach.

Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 2008 roku i od swojej pierwszej edycji adresowany był do młodzieży szkół średnich. Do tej pory udział konkursie wzięło na etapie szkolnym ponad 2 tyś. uczniów.

Wsparcie w ramach konkursu, co roku udziela Starostwo Powiatowe w Gryficach, które zabezpiecza środki finansowe na zakup nagród dla laureatów.

Laureatami XV edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy „Być młodym w dobie AIDS…” zostali:

I miejsce - Katarzyna Karelus  Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie             

II miejsce - Karolina Pawlik  Zespół Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach              

III miejsce - Julia Modrzejewska  Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie       

     

„Wszystkim laureatom i uczestnikom etapu powiatowego konkursu serdecznie gratulujemy. Bardzo dziękujemy nauczycielom, pedagogom za przygotowanie uczniów. Warto pamiętać, że w obecnym czasie, gdy nie ma szczepionki na HIV – najważniejszą profilaktyką jest WIEDZA i jej wykorzystanie w codziennym życiu”

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

06.12.2023 20:15

Brawo Kasia z Herberta!!!