Burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem. Prognoza pogody

2022-05-20 17:05
Karol Szumny
2022-05-20 17:05

Najbliższa noc ma być niespokojna. Synoptycy zapowiadają burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem. Wydano pierwszy stopień zagrożenia meteorologicznego.

Dla całego województwa został wydany pierwszy stopień zagrożenia meteorologicznego. Wszystko ze względu na możliwe silne porywy wiatru do 80 km/h oraz ulewne deszcze. Możliwe także opady gradu.

„W najbliższych godzinach znajdziemy się w zasięgu gwałtownego układu niskiego ciśnienia Emmelinde. Niż przemieszczać się będzie przez południowo wschodnią część krajów Beneluksu, północną część Niemiec oraz północną część Polski. Niż z frontami atmosferycznymi w zachodniej oraz środkowej części Europy przyniesie gwałtowne załamanie pogody. Pojawią się niebezpieczne burze z gradobiciami i ulewnym deszczem oraz bardzo silny północny, północno zachodni i zachodni wiatr” – czytamy na portalu pogoda-zachodniopomorskie.pl.

Jak prognozują synoptycy, największym zagrożeniem ze strony burz będą intensywne opady deszczu do 20-30 l/m2, a także silny wiatr, który lokalnie w porywach może osiągać prędkość do 80 km/h.

Lokalnie możliwe opady gradu o średnicy do 2cm. Pierwszych wyładowań należy spodziewać się późnym wieczorem.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!