Burmistrz Trzebiatowa proponuje zgodę. Radni również, ale… w innym terminie.

2020-05-19 17:39
Tomasz Krupecki
2020-05-19 17:39

W Trzebiatowie od niedawna trwa spór w Radzie Miejskiej, w której skłóceni są radni i burmistrz. W ubiegłym tygodniu padło kilka gorzkich słów, o których dziś trzeba zapomnieć, aby pracować, jak to się mówi? „Dla dobra mieszkańców”. 

Spotkanie miało się odbyć wczoraj o godzinie 18:00. Niestety, oprócz Piotra Dąbrowskiego, nie pojawili się pozostali zaproszeni, czyli: Mirosław Makarewicz przewodniczący klubu Moja i Twoja Gmina, Tomasz Sobczak przewodniczący klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Zaproponowałem spotkanie, żeby porozmawiać nad dalszą pracą. Nie zależy mi na boksowaniu się z radnymi. Nie mamy na to czasu, musimy pracować i budować – uważa Józef Domański burmistrz Trzebiatowa.

- W mojej ocenie, spotkanie zaproponowane przez burmistrza jest zbyt wcześnie. Emocje jeszcze nie opadły, potrzeba czasu, żeby je wystudzić – uważa przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Makarewicz. – Powody mojej nieobecności pan burmistrz zna. Moim zdaniem potrzebne jest spotkanie całej Rady z burmistrzem, a nie tylko przewodniczących klubów – mówi w rozmowie telefonicznej z reporterem SuperPortalu24 Mirosław Makarewicz.

Zdaniem przewodniczącego Rady Miejskiej Mirosława Makarewicza radni wypracują zasady dalszej współpracy. - Zwaśnieni radni i burmistrz muszą dojść do kompromisu – tłumaczy przewodniczący Makarewicz.

Radny Tomasz Sobczak w rozmowie z naszą redakcją potwierdził, że również zaproponował burmistrzowi inny termin. – We wczorajszej rozmowie zaproponowałem zmianę terminu i rozmowy w ramach całej Rady Miejskiej i burmistrz na to przystał – powiedział radny Sobczak.

Burmistrz Józef Domański spotkanie przewodniczących klubów zaproponował jako pierwszy krok. Okrągły stół wszystkich radnych z burmistrzem zostanie zorganizowane niebawem.

 

Komentarze (13)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

leszek

odpowiedz
20.05.2020 11:45

A może REFERENDUM dla Rady i Burmistrza uzdrowi sytuację. Komitet Referendalny przecież jest - nikt nie umarł.

Młody człowiek ze wsi

odpowiedz
19.05.2020 19:42

Czekamy na pojednanie Burmistrza z Radnymi i wierzę, że do tego dojdzie gdy tylko emocje opadną. Szanuję zarówno Pana Burmistrza, Pana Makarewicza i Pana Sobczaka. Inteligentni mężczyźni mający wspólny cel zawsze się dogadają.

GALANONIM

odpowiedz
19.05.2020 22:21

To ci jajcarz z tego eleganta. Najpierw żmije, teraz zgoda. I kto mu zarzuci, że nie jest "prawdomówny" i "dobrze wychowany". Strach o koryto, czy nawyki sprzed lat? On nie chce nic innego tylko tylko dobrego Konta Operac....

Małgorzata

19.05.2020 22:21

Ja p..le takich głupot dawno nie czytałam. Człowieku znasz naszego burmistrza, zmieniłeś z nim kiedyś słowo, wiesz co z niego za człowiek. On ma gdzieś Wasze pieniądze, jest już w tym wieku, że nie musi się martwić o przyszłość swoją i swoich najbliższych. Pokaż mi chociaż jednego burmistrza który tyle pomógł bezinteresownie ludzką co Pan Józef Domański. Pokaż mi burmistrz do którego idąc z dzieckiem na ręku wysłucha Ciebie i jeszcze zainteresuje czymś maleństwo. Człowieku zastanów się co piszesz, albo chociaż miej odwagę się podpisz chociaż z imienia. Pozdrawiam i życzę tyci rozumu. 🙂

Leszek

odpowiedz
20.05.2020 06:04

Napis na steli ma już zapewniony - teraz chce tylko spokoju. Bez szarpaniny dokończyć kadencję i w spokoju przebrnąć przez następną w myśl powiedzenia :"psy szczekają, karawana idzie dalej" - a kasa leci.

Fredek

odpowiedz
20.05.2020 14:36

Były, upadły już na szczęście burmistrz Makarewicz ryje pod Domańskim, aby tylnymi drzwiami znowu dorwać się do żłobu. Niedoczekanie! Gmina jeszcze nie zapomniała jego "zasług" !

JES

odpowiedz
19.05.2020 21:49

To do tej pory nikt nie określił zasad współpracy RM z burmistrzem? Co na to ,, ucho '' burmistrza?

JUREK

odpowiedz
21.05.2020 09:06

Zarzuty , że burmistrz jest stary i mało jary , są zarazem zarzutami przeciwko młodym , chcącym piastować to stanowisko . Przykro o tym pisać ,lecz ci pretendenci do tronu , pomimo większych szkół , nie dorastają Domańskiemu do pięt . J Domański nie jest doskonały, ale jest jednym z nas i dobro Trzebiatowa nie jest mu obojętne. Jeśli nie pojawi się nowy i wartościowy kandydat na to stanowisko ,to nadal będę na niego głosował , choć by do pracy miał dojeżdżać na wózku inwalidzkim , czego mu nie życzę .

Lech

odpowiedz
23.05.2020 06:35

Spotkać się zawsze warto - proponuję Burmistrz ze swoją ekipą przy Domu Kultury o godz 17.00 a pozostali Radni przy "wykopaliskach" o godz 18.00. Jedni w dni parzyste drudzy w dni nieparzyste - może te spotkania przyniosą pozytywny skutek dla mieszkańców.

Justyna

odpowiedz
20.05.2020 21:14

Zastanawiam się skąd tyle zawiści i złośliwości jest w ludziach.Jażeli sądzą,że poradzą sobie lepiej od naszego burmistrza to przecież drogą wolną,niech startują w przyszłych wyborach i niech spróbują jak słodko smakuje piaskowanie tak odpowiedzialnej funkcji skoro to takie łatwe i proste.powadzenia.. .

no

20.05.2020 21:14

Piaskowanie – proces technologiczny polegający na czyszczeniu lub kształtowaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza, ewentualnie cieczy.

Jolka

odpowiedz
20.05.2020 22:25

Mamy Burmistrza ,który przedkłada nade wszystko dobro mieszkańców i gminy.Szanujmy to bo takiego Burmistrza drugi raz może nie będzie nam dane.Szacunek i podziowania za Pana oddanie dla dobra naszej gminy.dziękuję

Zośka

20.05.2020 22:25

Fajnie jest kogoś na forum opluwać, a pózniej godzić się jak by sprawy nie było.Podziwiam p.Sobczaka ,że jeszcze pozwu nie wniósł do Sądu o oczernianie. Całe miasto aż huczy,jaka to ,,żmija i zdrajca'' z p.Sobczaka .Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd dla tak wysoko postawionego urzędnika miasta jak p. Burmistrz