Budowali budki dla nietoperzy i schrony dla jeży. Warsztaty w gryfickim Nadleśnictwie [ZDJĘCIA]

2024-06-22 17:55
Karol Szumny
2024-06-22 17:55

Dzisiaj w Nadleśnictwie Gryfice odbyły się warsztaty edukacyjno-promocyjne, podczas których dzieci wraz ze swoimi rodzicami budowali budki dla nietoperzy i schrony dla jeży.

ZDJĘCIE 1 z 12

W gryfickim Nadleśnictwie odbyły się dziś warsztaty edukacyjno-promocyjne pn. „Budujemy budki dla nietoperzy oraz schrony dla jeży”. W wydarzeniu wzięło udział blisko 40 uczestników.

- 26 czerwca będziemy obchodzić 100-lecie powstania instytucji Lasów Państwowych. Z tej okazji zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci i ich rodziców, podczas których budują budki dla jeży i nietoperzy – mówi w rozmowie z naszym reporterem Tomasz Szymczak, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice.

- Akurat trafiliśmy w taki czas, że nietoperze wydają młode. Z kolei budki dla jeży wystawimy jesienią, kiedy będą szykowały się do snu. Liczymy na to, że zostaną zamieszkane – dodaje.

Każdy z uczestników losował, co będzie budował. Dawid wraz z mamą Agnieszką trafili na budkę dla nietoperza.

- Bawimy się bardzo dobrze. Uczymy się dziś o jeżach i nietoperzach. Mamy nadzieję, że nasza budka zostanie zamieszkana – mówią uczestnicy.

Budkę dla nietoperza budował również Adam.

- Jest świetnie. Pierwszy raz uczę się coś budować. Nie jest to trudne. Wystarczy wziąć śrubki i wiertarkę – powiedział młody budowniczy.

Na zakończenie na wszystkich uczestników czekało ognisko.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!