Bramy cmentarne otwarte

2020-11-03 10:47
Adam Litwinowicz
2020-11-03 10:47

Zgodnie z zapowiedzią Rządu, 3 listopada, otwarte zostały cmentarze. Już od rana widać wzmożony ruch w okolicach nekropoli.

ZDJĘCIE 1 z 5

Od rana, z każdą godziną coraz więcej osób decyduje się odwiedzić groby swoich bliskich. 3 listopada, zgodnie z zapowiedzią Rządu nekropolie zostały otwarte. Zdania, co do decyzji Premiera sprzed kilku dni, są podzielone. Jedni uważają, że to decyzja nietrafiona, bo zagrożenie na świeżym powietrzu było minimalne, inni uważają, że zamkniecie cmentarzy w okresie „Wszystkich Świętych” ustrzegło wiele osób przed zachorowaniem na Covid -19. Pojawia się jednak zgodna opinia, że ta informacja mogła pojawić się zdecydowanie wcześniej.

Wraz z pojawieniem się odwiedzających groby, przy cmentarzach rozpoczęli działalność handlarze, a ci narażeni byli na straty finansowe. - Nie szacuje jeszcze strat, ale nie jestem jakość szczególnie zdruzgotany. Bardzo dużo udało mi się sprzedać jeszcze w piątek, tuż po decyzji Premiera. Wtedy był prawdziwy „bum” - zauważa jeden z producentów kwiatów z Trzebiatowa. - Część wzięła Gmina Trzebiatów, wzięli również z Rewala. Ludzie kupowali także do domu. Decyzja jednak mogła pojawić się zdecydowanie wcześniej – dodaje

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

stąd

odpowiedz
03.11.2020 16:11

Czy w Piątek [po decyzji Mateuszka , ktoś polecił wyłaczenie lamp na Nowym Cmentarzu ?

Zośka

odpowiedz
03.11.2020 19:09

,,Bramy cmentarne"- jak to brzmi.....😕