Brakuje cukru w sklepach? Popularne dyskonty wprowadzają limity!

2022-07-23 9:41
Karol Szumny
2022-07-23 9:41

Polacy hurtowo zaczęli kupować cukier. Jest to kolejny w tym roku akt paniki. Wszyscy dobrze pamiętają kolejki przed stacjami benzynowymi. Tym razem produktem deficytowym stał się cukier. Popularne dyskonty musiały wprowadzić limity. Cukru brakuje również w powiecie gryfickim. Tutejsze sklepy także zmagają się z brakami.

ZDJĘCIE 1 z 2

Pod koniec lutego bieżącego roku Polacy panicznie ruszyli na stacje benzynowe w celu nie tylko zatankowania samochodu, ale również zrobienia małych zapasów. W powiecie gryfickim również nie zabrakło wówczas korków oraz interwencji policji.

Podobna sytuacja ma miejsce również teraz. Od kilku dni popularne dyskonty zmagają się z brakiem cukru. Wprowadziły nawet limity – maksymalnie 10 kg cukru na jeden paragon w ciągu całego dnia.

Również w powiecie gryfickim odczuwalny jest deficyt. W naszych lokalnych sklepach cukier także został wykupiony. Niekiedy uda się „zdobyć” pojedyncze opakowania, jednak nie jest to łatwe. Wzrosła również cena.

Jedną z przyczyn zwiększonego popytu na cukier jest zapewne okres robienia przetworów. Wielu mieszkańców zamienia owocowe przysmaki na dżemy, powidła czy soki.

Kolejną, a może i kluczową przyczyną jest oczywiście panika. Cukier znikał ze sklepowych półek błyskawicznie, a to przełożyło się na jeszcze większy wzrost lęku i niepokoju. Wiele osób zaczęło również robić zapasy. Ale czy warto?

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!