Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Strażacy z Mrzeżyna mają nowy wóz

2021-11-20 18:10
Adam Litwinowicz
2021-11-20 18:10

Strażacy z Mrzeżyna mają nowy wóz. Dzięki współpracy gmin Trzebiatów oraz Brwinów do Mrzeżyna trafił pojazd kwatermistrzowski marki Renault.

Oficjalne przekazanie samochodu odbyło się przed remizą w Mrzeżynie w obecności władz samorządowych, a także strażaków. - Jest to dziewięcioosobowy wóz kwatermistrzowski do przewozu większej ilości strażaków – powiedział Piotr Worwa, prezes OSP w Mrzeżynie. - Samochód otrzymaliśmy od strażaków z partnerskiej gminy Brwinów w ramach wieloletniej współpracy naszych gmin – dodał.

Współpraca pomiędzy gminą Trzebiatów oraz partnerską gminą Brwinów od wielu lat układa się wzorcowo. - Wcześniej mieliśmy wielką przyjemność dołożyć gminie Trzebiatów do wspaniałego projektu unijnego, do budowy promenady w Mrzeżynie, która później w części stała się elementem Alei Brwinowskiej – powiedział Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. - Nasze relacje partnerskie od wielu lat są bardzo dobre. Mamy wymianę dzieci, seniorów, a teraz strażacy nawiązali współpracę i dzisiaj mamy tego dowód – zauważył Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. Zdaniem Józefa Domańskiego nowy wóz posłuży wszystkim mieszkańcom gminy, a szczególnie podniesie poziom bezpieczeństwa w czasie sezonu wakacyjnego. Ma on również kolejną dobrą wiadomość dla strażaków z Mrzeżyna. - W budżecie na następny rok zabezpieczyliśmy pieniądze dla OSP Mrzeżyno na średni samochód pożarniczy. Już podpisałem pismo adresowane do komendanta wojewódzkiego, że mamy takie pieniądze i mam nadzieję, że w pierwszym kwartale, najpóźniej w drugim półroczu OSP Mrzeżyno otrzyma taki pojazd, jaki otrzymali strażacy z Trzebiatowa – podkreślił Józef Domański.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Trzebiatów

odpowiedz
21.11.2021 10:58

Ty Józek nie pie...l tylko bierz się nasze miasto bo umiera. Ślepy jesteś???!!!!!!!!!!

ogniomistrz

odpowiedz
20.11.2021 20:32

Można będzie dowozić strażaków na sesję Rady Miejskiej w Trzebiatowie , aby z konewki polewali rozgrzane głowy

xxx

odpowiedz
20.11.2021 23:27

A strażacy z Trzebiatowa musieli samemu zbierać na wóz bo gmina nie chciała dać pieniędzy..., widać, że wszystko wokół Mrzeżyna i Gryfic ma się kręcić tylko

Lukasz

20.11.2021 23:27

Raczej nie musieli zbierac. U nas wszystkie 4 osp dostaly nowe fordy od gminy, a ten w ramach wspolpracy zostal przekazany a nie sprzedany. I tak byl najlepszy bo pozostale yo transit po policji i vw t4. W biskupicach nie wiem co mieli

D.

20.11.2021 23:27

Jeszcze budżet w projekcie a środki już rozdysponiwane? Jak to jest szanowni radni,chyba nie jesteście potrzebni.