Błękitne Flagi przyznane dla kąpielisk w gminie Rewal i Trzebiatów

2023-06-24 11:20
Adam Litwinowicz
2023-06-24 11:20

W sezonie wakacyjnym 2023 aż siedmiu kąpieliskom naszego powiatu przyznano Błękitne Flagi. Po kilkuletniej przerwie do tego zaszczytnego grona powróciło Mrzeżyno. Tam odznaczenie powiewać będzie na kąpielisku zachodnim. 

W tym roku 33 kąpieliska i mariny w całej Polsce otrzymały odznaczenia Błękitnej Flagi. Wśród nich jest aż siedem kąpielisk naszego powiatu. W gminie Rewal to kąpieliska w Pobierowie, Pustkowie, Trzęsaczu, Rewalu, Niechorzu i Pogorzelicy oraz w gminie Trzebiatów — kąpielisko Mrzeżyno Zachód.

Błękitna Flaga jest wyróżnieniem przyznawanym obiektom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.

Błękitna Flaga jest międzynarodowym programem Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education), pozarządowej organizacji ekologicznej z siedzibą w Danii, utworzonej w 1981 roku, zrzeszającej organizacje narodowe pełniące rolę krajowych koordynatorów programów FEE.

Celem programu jest promocja ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Ośrodki spełniające założenia programu uzyskują prawo do używania znaku błękitnej flagi.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!