Bitwa o wozy – II tura. Znamy szczegóły

2020-07-07 11:30
Adam Litwinowicz
2020-07-07 11:30

Tym razem do wygrania będzie 49 wozów strażackich. Gmina z największą frekwencją w każdym z byłych województw otrzyma promesę na zakup nowego wozu. Do frekwencji w każdej gminie nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach.

Kilka zmian pojawiło się w II turze „Bitwy o wozy”, akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw. O nowe pojazdy nie będą się jednak mogły ubiegać te samorządy, które otrzymały wozy w ramach pierwszej edycji akcji. Co ważne, do frekwencji w każdej gminie nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Leszek

odpowiedz
07.07.2020 18:55

Rewal już wygrał - wozy strażackie na szczęście nie są upartyjnione. A strażakom powinno zależeć na frekwencji najbardziej. Za PO Gminy i Sołectwa mogły dostać grilla i kiełbasę do niego.