Bieg Wilczym Tropem w Trzebiatowie. Ruszyły zapisy

2020-02-04 15:42
Katarzyna Adamiak
2020-02-04 15:42

140 - tyle wynosi limit uczestników kolejna edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Trzebiatowie. Zapisy na bieg już ruszyły.

Bieg „Wilczym Tropem” to sposób uczczenia pamięci tzw. żołnierzy wyklętych, czyli tych, którzy po II wojnie światowej działali w podziemiu niepodległościowym i antykomunistycznym. W Trzebiatowie to będzie już 8. edycja biegu. 

1 marca bieg wystartuje o godzinie 14:40 (biuro zawodów: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie ul. Plac Lipowy 15, czynne w godzinach 11:00-14:00 w dniu zawodów-start oraz meta: Spichlerz Zbożowy Plac Lipowy - dystans 1963 m).

Limit biegaczy w Trzebiatowie wynosi 140 osób. Wszystkie osoby dostaną specjalnie przygotowany pakiet startowy. Po biegu organizatorzy lokalni (Dowódca 3.bz, Dowódca 36 dr. OP w Mrzeżynie, Burmistrz Trzebiatowa, GRH„Nałęcz” oraz Klub Wojskowy 7 BOWw Trzebiatowie) tradycyjnie zapraszają na poczęstunek w formie zupy grochowej oraz kiełbasek. Oczywiście nie zabraknie słodkości dla najmłodszych. W czasie imprezy wystawiona będzie wystawa o „Żołnierzach Wyklętych” autorstwa Marcina Wawiórko. Sam bieg zostanie uatrakcyjniony obecnością grupy GRH „Nałęcz”. W drodze powrotnej biegacze będą mogli przechwycić specjalnie na tę okazję przygotowane pochodnie. 

 
 
 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!