Bieg Tropem Wilczym w Trzebiatowie. Zobacz zdjęcia

2020-03-01 16:12
Adam Litwinowicz
2020-03-01 16:12

Ponad stu miłośników biegania i maszerowania wzięło udział w czwartej już odsłonie trzebiatowskiej edycji biegu „Tropem Wilczym”.

ZDJĘCIE 1 z 22

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza.W tym dniu w całej Polsce organizowane są biegi ku czci "Tych, którzy żyli prawem wilka".

W Trzebiatowie bieg rozpoczął się o godzinie 14:00. Linia startu usytuowana była przy starym Spichlerzu Zbożowym na Placu Lipowym, a cały bieg tradycyjnie miał dystans 1963 m. W zawodach wzięło udział ponad stu miłośników biegania i maszerowania, osoby starsze i młodsze, całe rodziny.

- Cieszę się, że kolejny raz mogliśmy pamiętać o Żołnierzach Wyklętych. Szczególnie cieszę się, że tak wiele młodych osób chce uczestniczyć w tym biegu. Bardzo budujące jest to, że garną się całe rodziny, starsi i młodsi – powiedział Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. - Dziękuję wszystkim tym, którzy tego dnia byli z nami w Trzebiatowie. Dziękuję również tym, którzy pomogli w organizacji. Moim współpracownikom, członkom Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz”, a także Dowódcy Jednostki Wojskowej w Mrzeżynie i Trzebiatowie – dodał.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!