Bieg Nałęcza: Pierwotny termin zagrożony

2021-01-24 12:15
Adam Litwinowicz
2021-01-24 12:15

W tym roku odbędzie się już 6. edycja Biegu Nałęcza – zawodów, które toczą się jako wyraz pamięci o honorowym mieszkańcu Trzebiatowa, patronie Grupy Rekonstrukcji Historycznej. Organizatorzy zapowiedzieli jednak, że pierwotne termin jest zagrożony.

fot. archiwum

Stanisław „Nałęcz” Komornicki Powstaniec Warszawski, żołnierz walko o wolną Polskę, honorowy obywatel Trzebiatowa, patron Grupy Rekonstrukcji Historycznej zginął w czasie Katastrofy Smoleńskiej w 2010 r. Jako wyraz pamięci o nim oraz pozostałych ofiarach Katastrofy Smoleńskiej, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 r. w Trzebiatowie organizowany jest wyjątkowy bieg. W latach minionych trasa zawodów prowadziła z Włodarki (miejscowość oddalona od Trzebiatowa 5 km, gdzie znajdowała się szpital polowy w 1945r., w którym na rekonwalescencji przebywał „Nałęcz”) do Trzebiatowa. Już w tamtym roku ze względu na pandemię koronawirusa zawody odbyły się 15 sierpnia, zmieniona została również trasa - rywalizacja toczyła się w Gąbinie. W tym roku organizatorzy już dzisiaj zapowiedzieli prawdopodobne zmiany.

- W obecnej sytuacji pandemicznej, podobnie jak wielu organizatorów imprez masowych borykamy się z problemem organizacji naszego biegu Nałęcza. Biorąc wszelkie za i przeciw nie zdecydowaliśmy się na organizację biegu w tradycyjnym terminie w pierwszej dekadzie kwietnia. Natomiast sądzimy, że dzień 30 maja jest optymalnym terminem, który pozwoli nam zorganizować, a wam bezpiecznie uczestniczyć w VI Biegu Nałęcza – czytamy na stronie Biegu Nałęcza.

 

Wielkie święto w Gąbinie

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

dps

odpowiedz
25.01.2021 21:01

W tym roku proponuje trase z Jaromina.