Biedronka i Lidl wprowadzają przerwy techniczne

2020-03-24 14:22
Katarzyna Adamiak
2020-03-24 14:22

Coraz więcej odnotowanych zachorowań na koronawirusa powoduje konieczność podjęcia dodatkowych działań. Dlatego Biedronka i Lidl wprowadzają w swoich sklepach nadzwyczajne rozwiązania.

- Biedronka przechodzi na pracę rotacyjną w sklepach. Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie lub pozostaną w domu. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa pracowników- informuje biuro prasowe sieci.

Pracownicy, którzy skończyli 60 lat, mogą zostać zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na czas epidemii. Zarząd Biedronki wziął pod uwagę fakt, że są to osoby będące w grupie ryzyka.

Biedronki wprowadziły też przerwy techniczne. Sklepy zamknięte będą między godz. 13.30 a 14.30. Skróceniu ulegnie czas pracy Biedronek. W dni powszednie będą czynne od 8.00 do 20.00.

Na podobne ograniczenia, ale bez sztywnych godzin zdecydował się od wtorku Lidl. Sklepy mogą być nieczynne przez ok. godzinę przed południem. Po reorganizacji Lidl otwarty jest od 7.00- 21.00, a więc godzinę krócej.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!