Bezpieczny dojazd nad morze? Sprawdź, mapę z trasami alternatywnymi

2020-06-24 18:45
Katarzyna Adamiak
2020-06-24 18:45

Wakacje zaczynają się już w ten piątek. Po raz kolejny, dla turystów odwiedzających naszą część wybrzeża, przygotowano mapę z wyznaczonymi trasami alternatywnymi. Korzystając z proponowanych dróg, można będzie dojechać do najbardziej popularnych kurortów Pomorza Zachodniego.

Fot. archiwum SP24

Zachodniopomorskie wybrzeże to w okresie wakacyjnym miejsce wypoczynku dla wielu osób zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

- Zadaniem policji jest zapewnienie bezpiecznego dotarcia do celu, jak i powrotu do miejsca zamieszkania – tłumaczy kom. Mateusz Mićko WRD KWP w Szczecinie.

Aby ułatwić bezpieczniejszy dojazd nad morze zachodniopomorska policja wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie rozpoczęła kampanię pn. „Bezpiecznie nad morze – trasy alternatywne".

Na podstawie dokonanej oceny i analizy aktualnego stanu bezpieczeństwa na drogach województwa zachodniopomorskiego oraz prowadzonych remontów drogowych przygotowano mapę z trasami alternatywnymi z najbardziej dogodnymi możliwościami dojazdu i powrotu z miejscowości nadmorskich.

Mapka zawiera m.in. trasy alternatywne nad morze, miejsca występowania zatorów drogowych, utrudnienia w ruchu spowodowane robotami drogowymi, miejsca obsługi podróżnych (MOP-y) oraz miejsca funkcjonowania fotoradarów.

1. Trasy alternatywne z kierunku Zielona Góra (Gorzów Wlkp.) droga S-3:
Do miejscowości Dziwnówek, Pobierowo:
- zjazd na Węźle Myślibórz na drogę wojewódzką nr 119 przez m. Pyrzyce, dalej droga nr 106 m. Stargard, Nowogard, Golczewo, a następnie kierunek na Świnoujście (DW 108) lub Kamień Pomorski (DW 106),
Do miejscowości Międzywodzie, Wisełka, Dziwnów:
- zjazd z drogi ekspresowe S-3/S-6 na Węźle Goleniów Zachód lub Południe na drogę wojewódzką nr 111 do m. Stepnica następnie w kierunku na Recław do m. Wolin.

2. Trasy alternatywne z kierunku Bydgoszcz droga krajowa nr 25:
Do miejscowości Mielno, Darłowo:
- w miejscowości Biały Bór zjazd na drogę krajową nr 20 następnie w m. Miastko zjazd na drogę wojewódzką nr 206 do m. Koszalin.

3. Trasy alternatywne z kierunku Poznań (Piła) droga wojewódzka nr 11:
Do miejscowości Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Dźwirzyno:
- zjazd z drogi ekspresowej nr S-11 w m. Szczecinek na drogę wojewódzką nr 172 do m. Połczyn Zdrój następnie zjazd na drogę wojewódzką nr 163 do m. Białogard, Karlino, Dygowo.

Mapki w formie ulotek informacyjnych będzie można pobrać we wszystkich jednostkach policji w Zachodniopomorskiem i na stacjach paliw.
Szczegółowe informacje o warunkach drogowych na drogach krajowych podawane są pod całodobowym numerem Punktu Informacji Drogowej GDDKiA 19 111.

Mapa w formacie PDF do pobrania

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!