Bezpieczeństwo mają za nic. 9 przypadków złamania zakazu gromadzenia się

2020-04-01 11:24
Katarzyna Adamiak
2020-04-01 11:24

Gryficcy policjanci reagują na łamania zakazu przemieszczania się i gromadzenia powyżej dwóch osób. Do tej pory funkcjonariusze odnotowali dziewięć takich przypadków.

W myśl rozporządzenia ministra zdrowia z 24 marca przemieszczać się można tylko w celu załatwienia niezbędnych spraw. Jak się okazuje, nie wszyscy dostosowują się do przepisów. Do wczoraj gryficcy policjanci odnotowali kilka takich przypadków.

- Na terenie powiatu gryfickiego odnotowano 9 przypadków gromadzenia się i te osoby zostały ukarane mandatem karnym w wysokości 500 zł – przekazuje naszej redakcji podkom. Zbigniew Frąckiewicz z KPP w Gryficach.

Jak dodaje rzecznik gryfickiej policji, policjanci będą egzekwować również nowe obostrzenia dotyczące m.in. przemieszczania się, zakazu wychodzenia na ulice nieletnich bez opieki dorosłego tj. osób do 18 roku życia, zakazu korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad, i rowerów itd.

- Mając na względzie powagę sytuacji, policjanci nie będą stosować pouczeń, a bezwzględnie egzekwować przepisy i zakazy nakładając grzywny na wszystkie nieodpowiedzialne osoby – przekazuje podkom. Zbigniew Frąckiewicz i dodaje - wymówki i tłumaczenie dotyczące braku wiedzy lub prośby o zastosowanie pouczeń czy też upomnień nie będą brane pod uwagę, dlatego też apelujemy o odpowiedzialność i zachowanie zdrowego rozsądku.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!