Bezapelacyjne zwycięstwo Jedynki. Zobacz zdjęcia

2020-02-08 21:05
Adam Litwinowicz
2020-02-08 21:05

Seniorki MLUKS SUS Travel Jedynki Trzebiatów pewnie zwyciężyły przed własną publicznością. W sobotnim meczu pokonały zawodniczki Gryfa Rybarzowice 17:0. Drugi mecz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10:00.

Na zwycięstwo zawodniczek z Trzebiatowa kibice czekali już od kilku spotkań. Tym bardziej cieszy odniesione w takim stylu. Bramki dla podopiecznych Artura Cirockiego zdobywały: Magdalena Kaczanowska, Patrycja Hliwa (5), Jutrzenka Cirocka (3), Agata Arendarczyk (2), Nikola Kotelnicka, Maja Mazur (3), Weronika Jaworska. Najlepszą zawodniczką Jedynki została wybrana Maja Mazur.

- W sezonie 2019/2020 nastąpiły bardzo istotne zmiany w rozgrywkach seniorek. Nie gramy już w grupach. Rozgrywki odbywają się systemem „każdy z każdym”, jeden mecz weekend – powiedział Artur Cirocki, trener MLUKS SUS Travel Jedynki Trzebiatów. – W ten weekend gramy dwa mecze przed własną publicznością, bo udało nam się zorganizować, że drużyna Gryf Rybarzowice zagra swój mecz również w Mrzeżynie. Zmiana w rozgrywkach ma szczególne znaczenie w finansach. Z 11 weekendów mamy teraz aż 18 – dodał.

Do dalszej fazy rozgrywek awansują cztery pierwsze zespoły. W półfinale walka toczyć będzie się do dwóch zwycięstw. Pierwsza drużyna rundy zasadniczej zagra z czwartą, druga z trzecią. Następnie dwie zwycięskie drużyny zagrają o tytuł mistrzowski. Aby sięgnąć po złoty medal wymagane będą trzy zwycięstwa. – Musimy zapewnić sobie miejsce w pierwszej czwórce. Aby tego dokonać musimy zdobyć jeszcze 9 punktów. Wygrać dwa mecze w ten weekend i jeszcze w jednym spotkaniu, albo liczyć na to, że PUKS Trzebinia przegra jeden mecz – wyjaśnił Cirocki.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!