Baszta Kaszana jest już otwarta!

2023-06-27 10:56
Karol Szumny
2023-06-27 10:56

We wtorek Baszta Kaszana w Trzebiatowie rozpoczęła działalność w sezonie letnim. Stowarzyszenie Historyczny Trzebiatów Chąśba zaprasza do zwiedzania, a także do uczestnictwa w pokazach.

ZDJĘCIE 1 z 4

Baszta Kaszana czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10-16. W tym roku z powodu braku funduszy nie udało się zorganizować hucznego otwarcia, ale Stowarzyszenie Historyczny Trzebiatów Chąśba niezmiennie zaprasza do zwiedzania, a także do uczestnictwa w pokazach.

- W tym sezonie nadal będziemy pokazywali, jak produkowali dawne mydło oraz kosmetyki. Pojawi się również nowość, czyli dawne zielarstwo i ziołolecznictwo. Zapraszamy też do nauki strzelania z łuku  – mówi Katarzyna Mularz ze Stowarzyszenia Historyczny Trzebiatów Chąśba. - W tym roku pojawi się też biżuteria stylizowana na średniowiecze – zapowiada.

Baszta Kaszana ma też nowe drzwi.

- Materiał w postaci dębu otrzymaliśmy od ZDGiGK w Trzebiatowie, natomiast dalsze prace wykonali panowie z ZBK w Trzebiatowie. Okucia, zawiasy i zamki zasponsorowali nam nasi przyjaciele pan Bartek i pani Ola Kownaccy. Serdecznie dziękujemy – powiedziała Katarzyna Mularz.

Jak zapowiadają członkowie stowarzyszenia, w przyszłym roku mają w planach zorganizować aż cztery imprezy związane z ich działalnością.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!