Basen szykuje się na otwarcie. Wiemy, kiedy będzie można znowu pływać

2020-06-02 14:44
Katarzyna Adamiak
2020-06-02 14:44

Znany jest już termin uruchomienia gryfickiej pływalni. Obiekt, na którym trwają ostatnie przygotowania do ponownego otwarcia, może ruszyć już 15 czerwca. 

ZDJĘCIE 1 z 4

Po długim okresie przestoju Gryficka Pływalnia wraca na rekreacyjną mapę naszego regionu. Otwarcie obiektu umożliwiło rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29.05.2020 roku, które z dniem 6 czerwca br. pozwala na ponowne uruchomienie obiektów sportowych, tj. takie jak siłownie, sale fitness i baseny.

- W obecnej chwili trwają ostatnie przygotowania do otwarcia. Montujemy dozowniki na płyn dezynfekujący, dezynfekujemy wszystkie pomieszczenia, pracujemy na sposobem zabezpieczenia pracowników obiektu, szczególnie recepcji, oraz dostosowaniem obiektu do wytycznych GIS. Ale najważniejsze są wyniki badań wody, dzisiaj zostało popranych ponad 40 próbek wody zarówno z niecek basenowych, jak i systemów cyrkulacji oraz spod pryszniców. Badania mają na celu stwierdzić czy obiekt spełnia wymogi i czy klienci mogą spokojnie czerpać radość z aktywnej rekreacji – informuje naszą redakcje Łukasz Uldynowicz kierownik gryfickiej pływalni.

Kiedy więc spragnieni wodnego wypoczynku będą mogli wrócić na basen? - Jeżeli wszystko będzie dobrze obiekt, zostanie otwarty już 15 czerwca o godzinie 6 rano – przekazuje Łukasz Uldynowicz.

Zgodnie z rozporządzeniem liczba osób czasowo korzystających z obiektu nie może przekraczać 50% maksymalnego obciążenia. W przypadku pływalni w Gryficach to 36 osób (na jednym torze może pływać maksymalnie do 4 osób).

W obiekcie obowiązywać będą zasady takie jak w miejscach publicznych, czyli:

- w obiekcie obowiązuje nakaz noszenia maseczki, którą trzeba przed wejściem na halę basenową należy zostawić w przebieralni w szatni;
- przy wejściu dezynfekujemy ręce;
- przy kasie możne znajdować się tylko jedna osoba (nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących);
- ściśle przestrzegamy strefy obutej i bosej (obuwie zewnętrzne - te w którym się przyszło, zostawiamy w szafkach)
- należy zachować odstęp między innymi użytkownikami (nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących);
- w obiekcie poruszamy się w maseczce ochronnej (zdejmujemy ją dopiero w szatni i pozostawiamy w szafce);
- przed wejściem na halę basenową obowiązuje staranna kąpiel pod natryskiem;
- należy ograniczyć czas przebywania w obiekcie do minimum.
Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!