Bartosz Brożyński: „Chcę być ambasadorem powiatu gryfickiego w Urzędzie Wojewódzkim”

2024-02-23 11:24
Karol Szumny
2024-02-23 11:24

- Chciałbym być ambasadorem spraw gryfickich i powiatu gryfickiego w Urzędzie Wojewódzkim. Chciałbym wspierać projekty, które będą się tutaj działy – mówił w STUDIU SUPERPORTALU Bartosz Brożyński, pierwszy wicewojewoda zachodniopomorski. – Jak tylko będę mógł wspierać samorząd gryficki, to z przyjemnością będę to robił – zapowiedział.

Bartosz Brożyński

Gościem czwartkowego STUDIA SUPERPORTALU był Bartosz Brożyński – pierwszy wicewojewoda zachodniopomorski.

Na początku programu gość Tomasza Krupeckiego został zapytany o to, jak trafił na stanowisko wicewojewody. Mówił też o swoich pierwszych dniach w nowej roli.

- To duże zobowiązanie. To odpowiedzialność za milion siedemset tysięcy mieszkańców Pomorza Zachodniego. Każdego dnia, kiedy idę do pracy, idę z poczuciem, że każda decyzja, którą będę podejmował, będzie dotyczyła tylu mieszkańców – podkreślił wicewojewoda zachodniopomorski.

Bartosz Brożyński mówił również o zmianach w Urzędzie Wojewódzkich oraz o młodych osobach w polityce. Gość Studia opowiedział także o swoim doświadczeniu zawodowym.

Następnie poruszono temat Gryfic, skąd pochodzi Bartosz Brożyński. Co to oznacza dla naszego powiatu?

- Chciałbym być ambasadorem spraw gryfickich i powiatu gryfickiego w Urzędzie Wojewódzkim. Chciałbym wspierać projekty, które będą się tutaj działy. Staram się być z tym na bieżąco i w miarę możliwości śledzę tutejszą scenę polityczną. Jak tylko będę mógł wspierać samorząd gryficki, to z przyjemnością będę to robił – zapowiedział pierwszy wicewojewoda zachodniopomorski.

Przypomniał też swoje słowa, że „serce Polski bije w samorządach”

- Przekażmy jak najwięcej władzy samorządom. To samorządy znają najlepiej problemy swoich mieszkańców. To samorządy są zawsze na pierwszej linii problemów i się z nimi mierzą. Trzeba je wspierać – zaznaczył Bartosz Brożyński i dodał, że w Urzędzie Wojewódzkim została utworzona nowa ścieżka kontaktów specjalnie dla samorządów.

W dalszej części programu gość STUDIA SUPERPORTALU mówił, czego brakuje mu w Gryficach i co należałoby zmienić, a także odpowiedział na pytania widzów.

Obejrzyj całe STUDIO SUPERPORTALU z Bartoszem Brożyńskim (kliknij tutaj)

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!