„Barman-Barista” w trzebiatowskim Hufcu Pracy [ZDJĘCIA]

2023-08-10 10:21
Karol Szumny
2023-08-10 10:21

Uczestnicy trzebiatowskiego Hufca Pracy, biorący udział w projekcie „Aktywni Górą!” zdobyli wiedzę oraz umiejętności na kursie „Barman-Barista”. W trwającym 6 dni szkoleniu uczestnicy zostali zapoznani z warsztatem pracy barmana i baristy.

ZDJĘCIE 1 z 22

- Uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda specyfika pracy oraz profesjonalny wizerunek na poszczególnych stanowiskach – informuje Natalia Bajcarz, komendant Hufca Pracy w Trzebiatowie. - Ponadto zostali zapoznani z zasadami higieny i bezpieczeństwa pracy, sposobem przygotowania, profesjonalną obsługą klienta oraz organizacją pracy – dodaje.

Uczestnicy kursu nabyli wiedzę zarówno praktyczną jak i teoretyczną. Nauczyli się przygotowywania koktajli, carwingu, spieniania mleka do kawy, alternatywnych sposobów zaparzania kawy oraz używania odpowiednich dodatków, a także przygotowania kawy latte art.

- Różnorodność tematyki kursu „Barman-Barista” oraz ciekawie prowadzone zajęcia przyczyniły się do dużego zainteresowania wśród młodzieży biorącej w nim udział. Uczestniczki szczególnie w części praktycznej z dużym zaangażowaniem stosowali się do zaleceń wykładowcy – wskazuje komendant Hufca Pracy.

Kurs zawodowy zakończył się egzaminem. Wszyscy uczestnicy pomyślnie go zdali. Będzie on uprawniał do wykonywania zawodu barmana oraz baristy. Kurs był prowadzony przez szczecińskiego barmana Patryka Rosę.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

11.08.2023 07:50

Kiedyś taki kurs trwał trzy tygodnie - 90 godzin szkoleniowych - ale teraz wiadomo mamy młodzież bardziej inteligentną i bystrą. Brawo OHP - w waszych rękach przyszłość narodu.

Wychowaca

11.08.2023 07:50

Kurs dla uczestników trwał 60 godzin. Pozdrawiam