Bardzo silny wiatr przez całą dobę. Nawet 120 km/h!

2021-10-20 16:55
Karol Szumny
2021-10-20 16:55

Przed nami niespokojne i zarazem niebezpieczne dni spowodowane bardzo silnym wiatrem. Już w środę wiatr osiągał prędkość 70km/h. W czwartek oraz w piątek będzie on jeszcze silniejszy. Możliwe są również burze.

W czwartek oraz w piątek czekają nas wichury. Wiatr może osiągać prędkość nawet 115 km/h! Ostatni raz tak wietrzna aura miała miejsce w ubiegłym miesiącu. Wówczas strażacy interweniowali aż 19 razy z powodu drzew na drodze i innych skutków silnego wiatru.

Pamiętajmy zatem o odpowiednim przygotowaniu się na taką pogodę. Strażacy zalecają przede wszystkim zostać w domu. Warto też wtedy zabrać z balkonów wszystkie przedmioty, które może porwać wiatr. Nie powinno się także zostawiać samochodów w pobliżu drzew.

Silny wiatr jest spowodowany napływającym układem niskiego ciśnienia. Niż o imieniu Hendrik II przyniesie bardzo silne porywy wiatru w czwartek, w nocy z czwartku na piątek oraz w piątek.

Synoptycy zapowiadają także gwałtowne burze, głównie w czwartek oraz w nocy z czwartku na piątek na terenie całego województwa. Burze – w połączeniu z silnym wiatrem i deszczem – mogą stać się jeszcze bardziej niebezpieczne. Nie można wykluczyć także powstania trąby powietrznej i opadów gradu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!