Badania przesiewowe w kierunku przeciwciał SARS CoV-2
Od października ubiegłego roku na terenie województwa zachodniopomorskiego realizowany jest program, którego celem jest badanie pacjentów w kierunku obecności przeciwciał SARS CoV-2. Badania są bezpłatne, a ich zadaniem jest określenie czy dana osoba była i ewentualnie jak dawno, zarażona chorobą COVID-19.
Badania przeprowadzane są tylko do końca marca, bowiem taki czas realizacji przewiduje program, finansowany ze środków unijnych. Ostatnie wolne miejsca zostały w gryfickim szpitalu oraz w szpitalu w Koszalinie. Badaniu może poddać się każdy pełnoletni mężczyzna który nie ukończył 64 roku życia, oraz każda pełnoletnia kobieta do 59 roku życia. Z badania można skorzystać tylko raz. Wystarczy zgłosić się osobiście, bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Program okazuje się szczególnie pomocny dla osób które często podróżują, mają kontakt z dużą ilością osób, planują wakacje bądź chcieliby się zaszczepić przeciwko COVID-19.
Pierwszy etap polega na pobraniu krwi pacjenta. Następnie w laboratorium ustala się czy w próbce występują przeciwciała, wczesne lub późne. W przypadku pozytywnego wyniku pacjent kierowany jest na drugi etap badania, który polega na pobraniu wymazu z nosogardzieli. Wówczas badanie ustali czy choroba nadal jest "aktywna" w organizmie.
Komentarze (1)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Stachu
odpowiedzW jaki sposób wirus wydostaje się z nosogardzieli jeśli jego obecności nie stwierdza się wymazem z jamy ( w domyśle ustnej) . Jeśli sprit zabija wirusa na rękach (dezynf. rąk) to co się dzieje z wirusem przy doustnej dezynfekcji w tym nosogardzieli .
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!