Arkadiusz Bzdak pobił rekord życiowy w martwym ciągu [VIDEO]

2024-07-03 16:50
Karol Szumny
2024-07-03 16:50

Mieszkaniec Trzebiatowa – Arkadiusz Bzdak – w miniony weekend wziął udział w Mistrzostwach Polski w martwym ciągu RAW Federacji WPC Polska. W swojej kategorii zajął trzecie miejsce i pobił swój rekord życiowy o 15 kg.

W ubiegły weekend we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w martwym ciągu RAW Federacji WPC Polska. Wziął w nich udział mieszkaniec Trzebiatowa – Arkadiusz Bzdak.

- Jestem z siebie zadowolony, bo pobiłem swój rekord życiowy o 15 kg. Na tym etapie jest to dość spory przeskok, dlatego bardzo się cieszę. W swojej kategorii zająłem trzecie miejsce – mówi Arkadiusz Bzdak.

- Dzięki uprzejmości organizatorów mogłem zaliczyć swój start dzień wcześniej niż moja grupa, co pozwoliło mi pojechać na uczelnię i zdać egzamin – dodaje zawodnik.

Martwy ciąg polega na podniesieniu ciężaru z martwego punktu z ziemi do zablokowanych kolan i stawów biodrowych. Nasz rozmówca podniósł 285 kg.

- Jest to mój ostatni rok startów w kategorii junior, dlatego staram się to wykorzystywać – wyjaśnia Arek.

Nasz rozmówca dodaje również, że bardzo dobrze przygotował się do zawodów pod względem mentalnym. To dało oczekiwany rezultat.

- Przygotowania poszły bardzo sprawnie. Miałem możliwość w pełni skupić się na trenowaniu. W porównaniu z poprzednimi startami zmieniło się to, że moja głowa dużo lepiej pracowała. Mentalnie byłem bardzo dobrze nastawiony i nie miałem cienia wątpliwości, że podniosę ten ciężar – opowiada zawodnik.

Teraz przed Arkiem chwila odpoczynku, a w październiku weźmie udział w Mistrzostwach Polski WPC w trójboju siłowym. Wystąpi w nich nie tylko jako zawodnik, ale również jako trener, ponieważ wraz z nim przygotowują się pozostali podopieczni siłowni Szyman Team.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!