Apel Burmistrza Józefa Domańskiego. "Zostańmy w domu".

2020-03-23 9:04
Adam Litwinowicz
2020-03-23 9:04

Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański zwrócił się do mieszkańców gminy o rozwagę i podporządkowanie się do poleceń władz. - Zwracam się do każdego mieszkańca Gminy Trzebiatów. Młodszego i starszego. Jeżeli nie musisz, nie wychodź z domu.

- To nie jest czas na wiosenny wypoczynek, to nie jest odpowiedni moment na spacery i spotkania w gronie znajomych. Wielu z nas ma wolne, uczniowie nie uczęszczają do szkoły. Zrobiło się ciepło, poczuliśmy wiosnę i można zauważyć rozluźnienie. Naszą walką z koronawirusem jest to, kiedy nie będziemy stwarzali możliwości jego przenoszenia się – czytamy w apelu Józefa Domańskiego. - Musimy przygotować się na walkę. Wspólnie nam się uda. Aktualnie oczekujemy na narzędzia, z Państwa. Prowadzę rozmowy i opracowuje plan w jaki sposób zniwelować skutki pandemii w naszej Gminie. - czytamy dalej.

Poniżej prezentujemy cały tekst:

Szanowni Państwo, aktualna sytuacja nie napawa optymizmem. Zwracam się do każdego mieszkańca Gminy Trzebiatów. To nie jest czas na wiosenny wypoczynek, to nie jest odpowiedni moment na spacery i spotkania w gronie znajomych. Wielu z nas ma wolne, uczniowie nie uczęszczają do szkoły. Zrobiło się ciepło, poczuliśmy wiosnę i można zauważyć rozluźnienie. Naszą walką z koronawirusem jest to, kiedy nie będziemy stwarzali możliwości jego przenoszenia się.

Szanowni państwo to trudny czas dla każdego z nas. Tęsknimy za normalnością, a to dopiero drugi tydzień kwarantanny. W znacznym stopniu, to od nas zależy jak długo jeszcze będziemy musieli przesiedzieć w naszych domach. Jesteśmy informowani na każdym kroku jak postępować, jakie zasady obowiązują w czasie pandemii. Wiemy co robić, a może dosadniej, czego nie robić, aby nie stwarzać zagrożenia. Wniosek, jest praktycznie jeden. Im mniej kontaktów między ludźmi, tym skuteczniejszy sposób na zatrzymanie wirusa.

Zwracam się do każdego mieszkańca Gminy Trzebiatów. Młodszego i starszego. Jeżeli nie musisz, nie wychodź z domu. Lepiej kiedy przemęczymy się przez najbliższy czas, niż aby koronawirus był tak aktywny przez następne miesiące.

Widzimy, że wirus oprócz znacznych konsekwencji w sferze biologicznej, zdrowotnej, wyrządzi strat w gospodarce na całym świecie. Przeciągająca się kwarantanna z każdym dniem wpływa negatywnie na nasze finanse. Nie możemy sobie pozwolić, nie stać nas na rozluźnienie. Musimy przygotować się na walkę. Wspólnie nam się uda. Aktualnie oczekujemy na narzędzia, z Państwa. Prowadzę rozmowy i opracowuje plan w jaki sposób zniwelować skutki pandemii w naszej Gminie.

Jestem przekonany, że mogę liczyć na Państwa wsparcie, zrozumienie i akceptację mojego apelu – zostańmy w domu, zostańmy w domu. Nasza wspólna walka i zaangażowanie przyniesie korzyści.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!