Andrzej Duda będzie apelował, aby najbogatsi nie pobierali 500 plus

2020-04-21 10:28
Katarzyna Adamiak
2020-04-21 10:28

Prezydent Andrzej Duda zamierza apelować do zamożnych rodzin o to, aby zrezygnowały z podbierania świadczenia 500 plus.

Jeśli z powodu epidemii koronawirusa sytuacja gospodarcza w Polsce znacząco się pogorszy, Andrzej Duda zamierza apelować do najbogatszych rodzin, o to by te zrezygnowały z podbierania 500 plus. O takim zamiarze prezydent poinformował w poniedziałkowym programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News.

- Jeżeli komuś wystarcza na normalne funkcjonowanie, będę apelował, żeby przynajmniej przez jakiś czas nie pobierał 500 Plus. Jeśli będzie taka sytuacja. Apelował, ale nie zabierał! Bo uważam, że państwo polskie nie może zabierać nikomu świadczeń, nie wolno tego zrobić – mówił prezydent Andrzej Duda, który nie wykluczył, że być może w przyszłości trzeba będzie ograniczyć niektóre programy inwestycyjne, ale nie program 500 plus.

- Dzisiaj program 500 Plus to jest taka materialna kotwica dla wielu polskich rodzin wychowujących dzieci. Dlatego ja z taką mocą akcentuje: proszę Państwa, możecie być Państwo spokojni, nawet przy różnych zawirowaniach, nawet jeżeli, nie daj Panie Boże, ktoś straci pracę, 500 Plus będzie. Ja nigdy nie podpisze ustawy, która będzie Państwu to 500 Plus odbierała, bo uważam, że nie wolno tego zrobić. To jest dzisiaj fundament bezpieczeństwa polskiej rodziny – powiedział Andrzej Duda.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!