Alternatywne zejście na zachodnią plażę w Mrzeżynie

2022-05-20 9:24
Adam Litwinowicz
2022-05-20 9:24

W związku z trwającą przebudową zachodniego wejścia do Portu Morskiego w Mrzeżynie, w tym roku nie będzie możliwe bezpośrednie wejście na plażę od strony parkingu. Dlatego też Zakład Gminny „Mrzeżyno” wraz z Urzędem Morskim przygotowali alternatywną trasę prowadzącą przez tereny leśne.

Alternatywne zejście prowadzi przez tereny leśne po zachodniej stronie Mrzeżyna. Jedno wejście na dukt leśny znajduje się na drodze prowadzącej na parking zlokalizowany na nadbrzeżu, drugie już na samym parkingu.

- Trwa remont w Porcie, dlatego też chcieliśmy umożliwić tym, którzy zapakują swoje pojazdy na zachodnim parkingu, łatwy sposób przejścia na plażę. Nasza inicjatywa została wykonana po konsultacjach z Urzędem Morskim — tłumaczy Jacek Pawlik, prezes Zakładu Gminnego „Mrzeżyno”, zarządca plaż na terenie gminy Trzebiatów. Jak dodaje Pawlik, zejścia są oznakowane i w przystępny sposób prowadzą bezpośrednio na plażę. - Dziękuję za szybką reakcję Urzędu Morskiego, a szczególnie panu Wiesławowi Dąbrowskiemu z Mrzeżyna, który tę drogę szybko wydzielił i ogrodził, aby nikt nie zniszczył mrzeżyńskich wydm — dodaje.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mrzezynianin

odpowiedz
20.05.2022 10:36

Jacek Pawlik-własciwy człowiek na własciwym miejscu.👍👍👍