60-latka potrąciła pieszą. Grozi jej do 3 lat więzienia

2021-04-19 16:06
Redakcja
2021-04-19 16:06

60-letnia kierująca osobowym Volkswagenem jest oskarżona o potrącenie przechodzącej przez przejście dla pieszych, kobiety. Grozi jej kara do 3 lat więzienia. 

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 60-latce, która jest oskarżona o potrącenie pieszej. 

Według ustaleń prokuratury, 12 grudnia 2020 r. w godzinach popołudniowych w Gryficach, podejrzana jadąc samochodem osobowym marki VW nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na jednym ze skrzyżowań wykonując manewr skrętu w prawo, dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych pokrzywdzoną.

Pokrzywdzona w wyniku tego zdarzenia  doznała obrażeń w postaci: złamania łuski czołowej, krwiaka okularowego, rany okolicy czołowo-ciemieniowej oraz wstrząśnienia mózgu, które naruszyły czynność narządów jej ciała  na okres powyżej 7 dni, w rozumieniu art. 177 § 1 kk.

Jak informuje Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik prasowy Prokurator Prokuratury Rejonowej w Szczecinie, podejrzana (l. 60) nie była dotąd karana sądownie. W trakcie kierowania pojazdem była trzeźwa. W toku postępowania na jej mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego. 

Za zarzucany podejrzanej czyn na podstawie art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!