Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje mieszkanie w Trzebiatowie. Cena? Mniej niż 3000 zł za m²

2023-06-21 20:09
Artykuł partnera
2023-06-21 20:09

Mieszkanie za mniej niż 3000 zł za metr? To możliwe. Wystarczy sprawdzić ofertę Agencji Mienia Wojskowego. Szczeciński oddział AMW szuka chętnych na zakup lokalu w Trzebiatowie. Przetarg odbędzie się w sierpniu, a cena wywoławcza za trzypokojowe mieszkanie o pow. blisko 52 m2 wynosi 146 tys. zł.

Szczeciński oddział AMW sprzedaje mieszkanie w Trzebiatowie przy ul. Krętej 10C/9. Na nowych lokatorów czeka lokal o pow. 51,5 m² położony na czwartym piętrze. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki oraz WC. Wszystkie pomieszczenia są rozkładowe i mają osobne wejścia bezpośrednio z przedpokoju.

Lokal wyposażony jest we wszystkie potrzebne instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, ciepłej wody (z sieci miejskiej) oraz domofon. Przyszły właściciel będzie miał też do dyspozycji prawie pięciometrową piwnicę. 

Mieszkanie znajduje się w bliskiej odległości rynku miejskiego (ok. 200 m) oraz centrum miasta. Z okien lokalu roztacza się widok na miejską panoramę z jednej strony, z drugiej na teren zielony i Most Kamienny nad rzeką Regą. 

W najbliższym sąsiedztwie usytuowane są budynki mieszkalne, plac zabaw, przedszkole, oraz szkoła. W pobliżu znajdziemy również sklepy, aptekę, pocztę oraz ratusz miejski. Położenie sprawia, że lokal sprawdzi się zarówno jako mieszkanie dla siebie, jak i inwestycję na wynajem.

Cena wywoławcza wynosi 146 tys. zł. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium (kwoty zabezpieczającej dotrzymanie warunków przetargu) w wysokości od 5% do 20% określonej ceny wywoławczej na konto wskazane w ogłoszeniu. W przypadku wygranej wpłacone zabezpieczenie zostaje zaliczone na poczet ceny sprzedaży. Jeśli mieszkania nie uda się wylicytować – wadium wraca do właściciela.

Szczegółowe informacje dotyczące lokalu w Trzebiatowie można znaleźć:

https://amw.com.pl/pl/nieruchomosci/nieruchomosci-amw/trzebiatow-ul-kreta-10c-9-10214

Z aktualną ofertą nieruchomości AMW można zapoznać się na stronie www.amw.com.pl
w zakładce „Nieruchomości”:

https://amw.com.pl/pl/nieruchomosci/nieruchomosci-amw

Ogólne informacje dotyczące udziału w przetargach organizowanych przez AMW dostępne są na stronie:

https://wtwoichrekach.amw.com.pl/oferta/37/jak-wziac-udzial-w. 

Zysk ze sprzedaży mieszkania Agencja Mienia Wojskowego przeznaczy na budowę nowych mieszkań dla żołnierzy zawodowych.

Agencja Mienia Wojskowego to agencja wykonawcza nadzorowana przez Ministra Obrony Narodowej. Od 25 lat AMW sprzedaje i wynajmuje nieruchomości oraz zagospodarowuje uzbrojenie i sprzęt, którego nie potrzebuje już wojsko i inne służby mundurowe. Agencja dba też o zakwaterowanie żołnierzy: administruje wojskowymi mieszkaniami, realizuje i planuje inwestycje mieszkaniowe. 

Na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Sił Zbrojnych RP wykonuje również zadania, których resort i armia nie mogą zrealizować we własnym zakresie. W ostatnich latach,
w ramach nowych kompetencji, AMW prowadzi też projekty związane z wojskowymi inwestycjami. 

(Edit: po oddaniu niniejszego artykułu do publikacji portal nasz dowiedział się również, iż przy ul. Jaromin AMW szykuje 3 kolejne mieszkania do sprzedaży w okazyjnych cenach)