9-letni Igor wciąż czeka na dawcę szpiku. Zarejestruj się w DKMS i zostań dawcą

2020-09-24 14:59
Katarzyna Adamiak
2020-09-24 14:59

Pomimo że w światowym rejestrze dawców szpiku kostnego znajduje się około 37 milionów osób, lekarze wciąż nie mogą znaleźć odpowiedniego, który byłby zgodny ze szpikiem Igora z Truskolasu.

ZDJĘCIE 1 z 2

Chorujący na ostrą białaczkę szpikową 9-letni Igor z Truskolasu (gm. Płoty) wciąż czeka na przeszczep szpiku. Chłopiec, u którego w maju tego roku wykryto straszliwą chorobę przeszedł już cztery cykle intensywnego leczenia chemioterapią, po których lekarze planowali przeprowadzenie przeszczepu szpiku.

Niestety, dotychczas nie znaleziono dla niego zgodnego genetycznie dawcy. - Igor czeka na dawcę od lipca. Lekarze mówią, że ma rzadką genetykę, dlatego tak długo to trwa. W bazie dawców nie ma ani jednej osoby, która mogłaby być odpowiednim dawcą. Zarówno ja, jak i mąż i drugi syn też nie możemy być dawcami, bo nie jesteśmy zgodni genetyczniemówi Magdalena Kowalczyk, mama Igora.

Najbliżsi chłopca proszą o rejestrowanie się w bazie Fundacji DKMS. – Cały czas z nadzieją, czekamy na to, że w bazie dawców pojawi się osoba, która będzie zgodna genetycznie z Igorem i będzie można przeprowadzić przeszczepmówi pani Magdalena, która apeluje również o oddawanie krwi. – Przez leczenie Igor, ale również inne chore osoby wymagają częstych przetoczeń krwi i płytek krwi, dlatego w imieniu swojego dziecka i innych osób chorych proszę o jej oddawanie.

Z powodu braku dawcy, Igor w przyszłym tygodniu rozpocznie piątą serię intensywnej chemioterapii. Jeśli po jej zakończeniu nadal nie znajdzie się dawca, chłopiec rozpocznie kolejne chemioterapie podtrzymujące remisję.

- To jest ogromny ból dla rodzica wiedząc, że nie może pomóc swojemu dziecku. Proszę każdego znajomego i nie znajomego zarejestrujcie się jako potencjalny dawca szpiku. Możliwe, że to właśnie na Ciebie czekamy! Może to ktoś z WAS da nam szansę na powrót do zdrowia. Na życie bez bólu i cierpienia. Mój SYN ma tylko 9lat. Powinien cieszyć się życiem a nie o nie walczyć - apeluje pani Magdalena.  Wejdź na stronę DKMS zarejestruj się i zostań dawcą. 

Na stronie pomagam.pl założono zrzutkę na rzecz Igora. Zebrane na niej środki przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów leków oraz dojazdów na wizyty kontrolne w szpitalu zarówno teraz jak i po przeprowadzonym przeszczepie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!