80 tys. złotych na infrastrukturę sportową. Co będzie zrobione?

2021-04-30 14:27
Redakcja
2021-04-30 14:27

Urząd Marszałkowski przeznaczył środki na modernizację infrastruktury sportowej w regionie. W powiecie gryfickim dofinansowanie otrzymały cztery projekty.

Na modernizację infrastruktury sportowej w regionie Urząd Marszałkowski zaplanował w 2021 roku 1,5 mln zł. Na Pomorzu Zachodnim z marszałkowskiego dofinansowania skorzysta rekordowa ilość samorządów - w sumie 81 gmin i powiatów. 

– Pomoc, którą skierowaliśmy do lokalnych samorządów ma służyć zmianom bazy sportowej w regionie. Dobra infrastruktura to magnes dla dorosłych osób do większej aktywności ruchowej i zachęta dla dzieci do częstszego udziału w zajęciach sportowych. Wszystko to wpływa z kolei na lepszą kondycję zdrowotną naszych mieszkańców, a także wspiera system kwalifikacji uzdolnionej sportowo młodzieży do kadr wojewódzkich i ogólnopolskich – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Wielkość wsparcia wyniesie od 6 do 20 tys. zł. Remonty, modernizacje i doposażenia obejmą m.in. hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony, kąpieliska, boiska piłkarskie, boiska wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne, skateparki i obiekty lekkoatletyczne. Na obiektach pojawi się np. nowe ogrodzenie, zakupiony będzie lepszy sprzęt, zmieni się podłoże, odnowione zostaną szatnie oraz nastąpi montaż nowoczesnego oświetlenia.

W powiecie gryfickim dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego otrzymały cztery projekty:

Gmina Gryfice: Budowa boiska do piłki siatkowej na działce nr 19/48 obręb Gryfice 1 w Gryficach. Pozyskana kwota dofinansowania - 20 tys. złotych.

Gmina Rewal:  Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego na boisku sportowym w Pobierowie. Pozyskana kwota dofinansowania - 20 tys. złotych.

Gmina Trzebiatów: Remont stadionu miejskiego w Trzebiatowie. Pozyskana kwota dofinansowania - 20 tys. złotych.

Powiat Gryficki: Rozwój strefy aktywności sportowej Gryf Arena w Gryficach. Pozyskana kwota dofinansowania - 20 tys. złotych.

 

 

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Dajcie go

odpowiedz
30.04.2021 15:48

Prezes Wójcik to by zrobił, najwięcej pod siebie. Dajcie go.

30.04.2021 22:24

Remont stadionu w Trzebiatowie za 20 tys? Siąść i płakać. Albo niech lepiej rozpalą grila i się napiją z żalu. Masakra.

Jurek

odpowiedz
30.04.2021 17:29

Piszecie dla ludzi czy urzędników? Boisko do piłki siatkowej na działce 19/48 obręb Gryfice 1 czyli gdzie? Czy sądzicie, że mieszkańcy wiedzą, gdzie to jest? Z drugiej strony szybciej pisze się "artykuł" metodą kopiuj wklej...

koszmar

odpowiedz
04.05.2021 14:52

Nie wierze w to co czytam!! Dofinansowania za 20 tys.za takie pieniądze to można dzisiaj wyremontowac kibel w bloku bo na kuchnie już nie starczy.