80. rocznica śmierci Majora Henryka Dobrzańskiego [ZAPROSZENIE]

2020-09-23 11:59
Tomasz Krupecki
2020-09-23 11:59

Stowarzyszenie Nowa Kultura i Nadleśnictwo Gryfice zapraszają wszystkich mieszkańców na obchody upamiętniające 80. rocznicę śmierci Majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”, jego żołnierzy oraz leśników wspierających oddział. 

fot. wikipedia

W najbliższą sobotę w Rybokartach, odbędą się obchody upamiętniające 80. rocznicę śmierci Majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”, jego żołnierzy oraz leśników wspierających oddział. Jak czytamy w zaproszeniu wydarzenie organizowane jest z dość dużym rozmachem. Między innymi zaplanowana jest rekonstrukcja wydarzeń historycznych m.in.: komunikat o wybuchu wojny, wjazd ułanów, atak na kolumnę samochodową, zasadzka i śmierć Majora Hubala. 

Ciekawą propozycją jest również bezpłatny transport z Gryfic koleją wąskotorową. Odjazd z Gryfic o 10:30, powrót około 15:00.

Jeśli nie macie planów na sobotę to warto rozważyć udział w tej żywej lekcji historii.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

miłośnik Hubala

odpowiedz
25.09.2020 08:07

Nie żebym marudził, bo major Henryk Dobrzański ps."Hubal" to postać bohatera, żołnierza, Polaka i oficera WP, jak najbardziej godnego upamiętnienia i naśladowania, ale rocznica jego śmierci przypada corocznie w dniu 30 kwietnia, a nie we wrześniu. I jestem przekonany, że ze względu na pamięć i szacunek do tego bohatera warto i powinno się obchodzić rocznice i upamiętniać faktyczną datę jego śmierci w walce z Niemcami zamiast sztucznie ustanowionej dla potrzeb pokazów i pikniku. Mam szczerą nadzieję, że ten pierwszy raz jest w takim terminie w celu popularyzacji imprezy i że następne rocznice będą obchodzone w faktyczna datę jego śmierci- ponieważ zasługuje on na to.