8 lat więzienia dla organizatorów Strajków Kobiet? Są wytyczne Prokuratora Krajowego

2020-10-29 17:12
Katarzyna Adamiak
2020-10-29 17:12

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski przygotował wytyczne dla śledczych w sprawie postępowania z organizatorami masowych protestów ws. aborcji i nakłaniającymi do nich – informuje RMF FM.

W piśmie udostępnionym przez stację, a do którego dotarł dziennikarz RMF FM Patryk Michalski czytamy: „Polecam niezwłoczne informowanie Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej o każdym zarejestrowanym postępowaniu, którego przedmiotem jest sprowadzenie, w związku z odbywającymi się obecnie nielegalnymi zgromadzeniami, niebezpieczeństwa dla życia i lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach”.

Wpis na Twitterze Patryka Michalskiego 

Święczkowski pisze, że „każde zachowanie osoby organizującej nielegalną demonstrację albo podżegającej lub nawołującej do udziału w niej winno być przede wszystkim oceniane w kontekście wyczerpania czynu zabronionego z art. 165 par. 1 pkt 1 kk w zakresie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego".

Oznacza to, że za organizację manifestacji grozić może wysoka kara. Zgodnie ze wspomnianym zapisem „Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

W ubiegły czwartek (22.10.) TK stwierdził, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Legalna aborcja będzie możliwa jest tylko w dwóch przypadkach: zagrożenia życia matki oraz gdy ciąża jest wynikiem gwałtu.

Orzeczenie TK wywołało falę protestów w całym kraju. 

Komentarze (9)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Teraz

odpowiedz
29.10.2020 21:00

będziemy mieć drugiego Kadafiego.

Tusfk

odpowiedz
30.10.2020 12:05

piękna ta antifa co niszczy kraj za nasze lewackie pienidze

ZAL

odpowiedz
02.11.2020 22:10

ZAL PIELEGNIARKI I CALA SLUZBA ZDROWIA NA ZWOLNIENIA BO SZKODA WASZYCH RODZIN I WAS SAMYCH DLA TAKIEGO BARACHLA

Magdalena

odpowiedz
04.11.2020 21:25

Karać to powinno PiS za naruszanie naszych praw. Praw kobiet którym odbiera się godność. Każą rodzic dzieci z uszczerbkiem zdrowia które umiera zaraz po porodzie, w łonie matki... To straszne! Skazywać kobiety na cierpienie. Nie można żadnej z nas odebrać prawa wyboru. To ja decyduje. Moje ciało moja sprawa. Rząd sam nakręca strakji a później odgrażają się kara do 8 lat za to że kobiety idą walczyć o słowo wyboru. Wstyd że muszę żyć w kraju który jest niszczony przez rząd. Polska to piękny kraj. Nie pozwólmy jej zniszyc. Wierzę że rząd przegra ta walkę z nami. Kobiety gora nie damy się!!!

Ania

04.11.2020 21:25

A zabijać dzieci to jest ok. Jak nie wstyd wypisywać takie banialuki, jeśli nie chcesz dzieci to się zabezpieczaj, użyj najpierw mózgu a później czegoś innego.

29.10.2020 17:48

Parafrazując Tuwima, całujcie mnie wszyscy w d**ę.

30.10.2020 22:41

Wyborcy mają klapki na oczach dopóki płacą 500 i 13 emeryturę. A po pisie będzie jazda gołą dudą po bruku. Dopiero będzie płacz ! Już robią z ludźmi co chcą. Protesty o wolny wybór i prawa kobiet pokazały co piszący tu faceci mają w głowie. Do Europy chcecie? Tkwicie mentalnie w średniowieczu!!!

And

odpowiedz
29.10.2020 20:13

Władza się sypie no to teraz straszy czy ich wyborcy teraz się nie wstydzą?

HEK-293

29.10.2020 20:13

@And, puki stoją na straży polskich wartości, bronią dzieci przed wpływem szkodliwych ideologii i mają na względzie potrzeby innych osób, to nie.