5 sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie gryfickim

2020-11-25 12:35
Adam Litwinowicz
2020-11-25 12:35

Na 46 dni przed 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2021 r., wiemy, że na terenie naszego powiatu działać będzie 5 sztabów.

foto.archwium

Ze względu na pandemię koronawirusa będzie to wyjątkowy finał. Po raz kolejny Orkiestra Jurka Owsiaka zagra dla najmłodszych. „Finał z głową” - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi finał WOŚP dedykowany laryngologii. Wiemy już, że na terenie naszego powiatu zarejestrowanych jest 5 sztabów. Na oficjalnej stronie WOŚP widnieją sztaby zarejestrowane w Gryficach, Niechorzu, Płotach, Karnicach i Mrzeżynie.

- Na chwilę obecną planujemy wszystko tak jak w latach minionych. Wierzymy, że wrócimy do stabilizacji. Chcemy zorganizować bieg z Jackiem Kabatą oraz zbiórkę krwi no i oczywiście zbiórkę pieniędzy na ulicach – zaznacza Adam Dąbrowski, szef sztabu w Mrzeżynie, radny Rady Miejskiej w Trzebiatowie. - Gdyby jednak nadal obowiązywały obostrzenia, to plan jest taki, że Jacek Kabata pobiegnie sam, a inni uczestnicy może wezmą udział w biegu online – zastanawia się Dąbrowski. - 15 naszych wolontariuszy, w miarę możliwości pojawi się również na ulicach Trzebiatowa – dodaje.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkaniec

odpowiedz
25.11.2020 12:55

Brawo Panie Radny!

ozdrowieniec

odpowiedz
27.11.2020 21:21

Nie dam grosza dla pana Owsiaka.bo zabronił szpitalowi użyczenia swoich łóżek dla potrzeb pandemii.wstyd i hańba.Moja propozycja jest taka niech pomaga osobom bezdomnym,wyrzuconym na bruk przez deweloperów.Na służbę zdrowia idą miliardy więc jego parę złotych niczego nie poprawi w służbie zdrowia.Ci co pracują w szpitalach domyślą się na pewno w czym jest problem.