5-lecie Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego przy Szpitalu Specjalistycznym w Gryficach

2023-07-20 14:26
Karol Szumny
2023-07-20 14:26

Dziś obchodzone jest 5-lecie Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego przy Szpitalu Specjalistycznym w Gryficach.  Na zaproszenie pracowników ODPR na miejscu obecni byli m.in. Posłowie na Sejm RP Artur Łącki i Grzegorz Napieralski, Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki który wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Gryfickiego Agnieszką Mackojć oprócz najlepszych życzeń wręczyli podarunki na ręce Koordynatora ODR mgr Jacka Pawłowskiego, dyrekcja SPZZOZ w Gryficach MEDICAM oraz Pacjenci i personel.

ZDJĘCIE 1 z 7

Prezentację poprowadzili Koordynator Oddziału Dziennego Psychiatrycznego mgr Jacek Pawłowski, podczas której przedstawiony został personel i ich zaangażowanie w rozwój oddziału, a także omówiony został model funkcjonowania psychiatrii w strukturach wewnętrznych szpitala oraz współczesne metody pomocy pacjentowi w kryzysie psychicznym, choremu psychicznie. W dalszej części zaproszeni goście mogli zapoznać się ze strukturą oddziału i rękodziełami wykonanymi przez samych Pacjentów.

Oddział Dzienny Psychiatryczny przeznaczony jest dla osób z problemami psychicznymi wymagającymi fachowej pomocy wykraczającej poza możliwości Poradni Zdrowia Psychicznego, a nie wymagających pobytu w całodobowym Oddziale Psychiatrycznym (szpitala). Pacjentami oddziału są osoby z zaburzeniami psychicznymi, głównie z rozpoznaniem schizofrenii. Działalność oddziału obejmuje: rehabilitację osób ze znacznymi, utrwalonymi zaburzeniami funkcjonowania, które wymagają aktywizacji, wsparcia w uzyskaniu poprawy stanu zdrowia. Celem oddziaływań terapeutycznych jest wypracowanie umiejętności pozwalających na lepsze radzenie sobie z objawami chorobowymi, poprawa samodzielności, zmiana negatywnych wzorców zachowań związanych z funkcjonowaniem wyłącznie w roli osoby chorej.

W ramach oddziału  oferowane są różnorodne formy terapii i rehabilitacji. Program oparty jest na zasadach społeczności terapeutycznej w połączeniu z metodami treningowo-edukacyjnymi.

źródło: Starostwo Powiatowe w Gryficach

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!