30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie gryfickim

2022-01-29 16:49
Karol Szumny
2022-01-29 16:49

W ostatnią niedzielę stycznia 2022 roku odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku hasło brzmi „Przejrzyj na oczy”, więc zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na kupno sprzętu okulistycznego. Również w powiecie gryfickim będzie można wesprzeć WOŚP i wziąć udział w wydarzeniu.

30 stycznia 2022 będzie miał miejsce 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, do akcji włączył się powiat gryficki. Poniżej przedstawiamy plan na ten dzień w poszczególnych miastach.

W Gryficach całe wydarzenie będzie się odbywać w kilku miejscach: na Placu Zwycięstwa, w Gryf Arenie w kinie Kapitol oraz na strzelnicy. Początek planowany jest na godzinę 11:00, zarówno na Placu Zwycięstwa, jak i w Gryf Arenie.

Na Placu Zwycięstwa wystąpi DJ Ostry, dla dzieci atrakcją będzie możliwość wejścia do wozu straży pożarnej czy karetki pogotowia. Będzie również wata cukrowa, słodki poczęstunek, a od godziny 12:00 będzie można także zjeść grochówkę przygotowaną przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz”. W Gryf Arenie będą miały miejsce wystawy klocków Lego, kiermasze, warsztaty, stoiska z ciastem oraz ergometr wioślarski. Za każdy przebyty kilometr na maszynie firma Fitmax zapłaci 5 złotych. O godzinie 10:00 odbędzie się turniej Żaków, z kolei o 14:00 – turniej samorządowców. W przerwach odbywać się będą licytacje.

Od godziny 10:00 będą trwały zawody strzeleckie MKS Baszta LOK na strzelnicy przy ulicy Rodziewiczówny. O godzinie 17:00 rozpoczną się koncerty lokalnych twórców w kinie Kapitol. Jako pierwszy wystąpi raper Lopez LPZ, następnie zespół Echou, później Out of mind, Titty Twister oraz Róże Europy. O godzinie 20:00 – zamiast tradycyjnego i hucznego „światełka do nieba” – odbędzie się pokaz Led&Fire Show.

W Trzebiatowie 30. finał WOŚP będzie można wspierać na Rynku Miejskim. Początek planowany jest na godzinę 12:00. Zabawy dla dzieci będzie prowadził DJ Matthias. Na miejscu odbędą się także licytacje, zumba, występy lokalnych twórców takich jak: Zespół Wokalny Graffiti, Aleksander Sasza Bogdanow, Trzebiatów Rave Community, Mateusz Ściesiński oraz Trzebiatowiacy. O 18:40 odbędzie się licytacja m. in. o fotel burmistrza Trzebiatowa. Wystąpi także DJ Focus. Strażacy natomiast zaprezentują pokaz ratownictwa, a następnie odbędzie się pokaz Firemist i światełko do nieba.

W Mrzeżynie 30. finał WOŚP rozpocznie się o godzinie 15:00. Kolejny raz odbędzie się bieg z Jackiem Kabatą. Zaplanowany jest również spacer z psami tj. dogtrekking. Będzie można także spróbować żurek i zjeść kiełbaskę z ogniska.

W Płotach wydarzenie to będzie miało miejsce w Rega Arenie. Co prawda wolontariusze będą obecni w mieście już od godziny 9:00, ale rozpoczęcie finału rozpocznie się o godzinie 15:30. Wystąpią lokalni twórcy tacy jak: Szkoła Tańca Iskra, Mażoretki, Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Nikola Müller. Odbędzie się także zumba oraz siatkówka, a także będzie można wziąć udział w biegu o nazwie „Policz się z cukrzycą”.

W gminie Rewal 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie celebrowany w kilku miejscowościach. W Pobierowie przy zejściu na plażę przy ul. Jana z Kolna już od godziny 12:00 będzie można wziąć udział w morsowaniu. Dodatkowo będzie tam grill, pieczony dzik, rozgrzewające napoje, a także ciasta i inne kulinarne specjały. Będzie można skorzystać również z sauny. W Niechorzu 30. finał WOŚP rozpocznie się o godzinie 15:00. Na miejscu: wspólne grillowanie, przejazd saniami św. Mikołaja, stoiska z wiejskim poczęstunkiem oraz kiermasz rękodzielniczy. Odbędą się również licytacje, występ zumby oraz występ zespołu „Kuba i Wujek”. O 20:00 – światełko do nieba. W Rewalu odbędzie się morsowanie, licytacje i słodki poczęstunek. Początek planowany jest na godzinę 13:00 przy zejściu na plażę przy ulicy Saperskiej.

Warto również zaznaczyć, że Nadmorska Kolej Wąskotorowa uruchomiła specjalny rozkład jazdy obowiązujący 30 stycznia. Przez cały dzień będzie można przejechać się wąskotorową kolejką.

W Karnicach 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na placu przy Gminnym Klubie Kultury od godziny 16:00. Na miejscu odbędą się licytacje, kiermasz ciast, ognisko oraz pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej. Wystąpią także lokalni twórcy i artyści: Czerwona Róża, Ant-Dance, Żurawianki, 16. Karnicka Gromada Zuchowa „Jagodziarnia”, Gabriela Stogowska, Młodzi Duchem, Julia Kolanek, Evgeny Leshchenko, Połączeni Muzyką, D.K. Kolanek, Instruktorzy GKK „Ekipa Jacka”, a także uczniowie ZSP w Karnicach oraz Szkoły Podstawowej w Cerkwicy.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Do praktycznego

odpowiedz
30.01.2022 17:12

Jeżeli tak chcesz to zrób tak jak Owsiak i też będziesz mial

Praktyczny!

odpowiedz
29.01.2022 18:07

Zbierajmy owszem .ale na potrzeby naszego miasta naszej gminy przeznaczmy te pieniądze dla najbardziej potrzebujących,na inwestycje potrzebne dla mieszkańców, Pan Owsiak już ma dosyć pieniędzy teraz kolej na nas.zbierajmy dla siebie zróbmy sobie prezent i cieszmy się jak Owsiak to będzie nasze gryfickie wielkie święto.

Anna

29.01.2022 18:07

Proszę zorganizować taka impreze wrzucę parę złotych do puszeczki 😁

And

29.01.2022 18:07

Jesteś samolubem innym też trzeba pomagać

Roman

29.01.2022 18:07

A czy ktoś Ci zabrania organizowania zbiórki, śmiało pokaż co potrafisz