20 tysięcy grzywny za złamanie zasad kwarantany? Dlaczego tak dużo?

2020-04-06 7:58
Tomasz Krupecki
2020-04-06 7:58

Wczoraj informowaliśmy o mieszkańcu powiatu gryfickiego, który za złamane warunków domowej kwarantany został ukarany grzywną w wysokości 20 tysięcy złotych. Sprawdziliśmy, dlaczego mężczyzna został tak surowo potraktowany.

Zachodniopomorscy policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostawia w wyznaczonym miejscu stosują się do tego. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna, by nie narażać innych na ryzyko. Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji.

Mieszkaniec powiatu gryfickiego złamał zasady domowej kwarantanny, gdyż nie przebywał we wskazanym przez siebie miejscu. Na tej podstawie Powiatowy Inspektor Sanitarny z Gryfic w drodze decyzji administracyjnej nałożył na tego nieodpowiedzialnego mężczyznę grzywnę w wysokości 20.000 zł. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni.

Dlaczego kara jest tak wysoka? Okazuje się, że młody mężczyzna objęty kwarantanną został przyłapany na łamaniu kwarantanny już nie pierwszy raz. Służby zastosowały tak dotkliwą karę, ponieważ pouczenia i ostrzeżenia nie dawały rezultatu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!