14. emerytury – uwaga na oszustów

2021-09-29 19:57
Redakcja
2021-09-29 19:57

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę.

Tzw. czternastkę ZUS wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnego wniosku.

 ZUS otrzymał informację, że do jednej z klientek zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika ZUS i oferowała pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.

Przypominamy, że pracownicy ZUS nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy złożeniu wniosku. „Czternastkę” wypłacimy z urzędu razem z listopadowym świadczeniem.

Oszuści, którzy podają się za pracowników ZUS, liczą na zaufanie seniorów i chcą w ten sposób wyłudzić ich dane osobowe.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, gdy zadzwoni do niego osoba podająca się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod nr tel. 22 560 16 00. O każdej próbie oszustwa należy również niezwłocznie powiadomić policję.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kika

odpowiedz
29.09.2021 21:07

Ciekawa jestem czy autor próbował telefonicznie skontaktować się z kompetentną osobą na podany nr.infolinii w Warszawie? Ja tak! Po kilku minutach oczekiwania straciłam cierpliwość i osobiście udałam się do oddziału ZUS , gdzie musiałam odstać swoje w kolejce do Urzędu .