13-letni Piotr prosi o pomoc. W najbliższy piątek koncert charytatywny

2022-11-15 17:36
Karol Szumny
2022-11-15 17:36

13-letni Piotr – mieszkaniec Brojc – zmaga się z nowotworem złośliwym. Od kwietnia szpital stał się jego drugim domem. Dlatego też w najbliższy piątek, 18 listopada, o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej w Brojcach odbędzie się charytatywny koncert. Cegiełką będzie bilet wstępu, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca i powrót do zdrowia.

Piotr jest 13-letnim mieszkańcem Brojc i zmaga się z nowotworem złośliwym. O początkach choroby i codziennym życiu chłopca opowiada nam pani Monika – ciocia Piotrusia.

- Siostra zobaczyła u Piotra na plecach gulkę, w okolicach karku. Przez jakiś czas byli odsyłani od lekarza do lekarza, a w między czasie to urosło. Jak zostało wycięte, stwierdzono, że jest to tłuszczak, a niestety z wyników badań wyszedł nowotwór złośliwy. Piotr miał jechać z klasą na wycieczkę do wymarzonego Krakowa, a musiał pojechać do szpitala i zacząć szybkie leczenie. Ich życie wywróciło się o 180 stopni, a nawet i więcej – mówi pani Monika.

- Od kwietnia tego roku szpital stał się ich domem. Piotr jest dzielnym, już można powiedzieć, mężczyzną. Jestem z niego bardzo dumna, bo się nie skarży. Dzielnie walczy i przyjmuje wszystko ze spokojem. Wiadomo chcielibyśmy i on zapewne też, żeby jego życie wyglądało tak jak życie zwykłego nastolatka. Żeby mógł powiedzieć „nie wyniosę śmieci” i trzasnąć drzwiami, jak to bywa w życiu nastolatka. Niestety tak jak pisałam wcześniej, dorósł za szybko.

- W tym tygodniu pisał testy ośmioklasisty w warunkach szpitalnych. Jego znajomi, przyjaciele stresowali się w tym dniu razem, a on sam i dodatkowo w szpitalu. Jest bardzo dobrym uczniem. Dodatkowo jest mega uczuciowy i zawsze myśli też o innych. Stara się pomóc w miarę swoich możliwości. Już od małego nas zaskakiwał. Jest też ministrantem w Brojcach i wiara w jego życiu zajmuje też bardzo duże znaczenie.

- Jego mama jest bardzo silną kobietą i walczy razem z nim. Każda podróż do szpitala i pobyt odbywa się z jej obecnością. Piotruś ma też 6-letnią siostrę, którą w tym momencie opiekuje się tata i babcia – powiedziała ciocia chłopca.

Wesprzeć Piotrusia będzie można poprzez bilet wstępu na koncert. Tak niewielkie kwoty mogą przyczynić się do powrotu do zdrowia chłopca. Możliwe jest również wsparcie internetowej zbiórki charytatywnej: https://pomagam.pl/piotrmichalczyk

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ania

odpowiedz
15.11.2022 19:02

Trzymamy kciuki za Ciebie Piotrze,uda się zebrać pieniążki dla Ciebie będzie wszystko dobrze

Grzesiek

odpowiedz
15.11.2022 21:29

Nie poddawaj się chłopie Wiara czyni cuda 😀

oNA

odpowiedz
17.11.2022 10:08

Mam nadzieję, że ktoś z parafii też dołoży swoją, finansową cegiełkę! Zdrowia życzę!

My.

odpowiedz
16.11.2022 21:29

Piotrze wierzymy że wiara czyni cuda i będzie dobrze. Będziemy czekać na Twój powrót do domu . Trzymamy za Ciebie kciuki.🥰